Харківський авіазавод можуть врятувати лише за умови приватизації

Днями стало відомо, що Харківський авіаційний завод готують до приватизації. За заявами представників влади, лише в такий спосіб можна врятувати підприємство. За умови швидкої приватизації та дотримання всіх соціальних гарантій перед співробітниками, а також за умови продовження роботи в рамках існуючої концепції, завод зможе вийти на новий рівень розвитку. За попередніми оцінками, приватизація дозволить Харківському авіаційному заводу випускати близько 5 літаків на рік. Такі стратегічні плани дозволять не лише відновити життєдіяльність підприємства, а й надати додатково 1500 нових вакансій для міста та держави загалом.
Нагадаємо, що зараз Харківський авіаційний завод перебуває у жалюгідному стані. Він буквально перебуває у стадії банкрутства. Виробничі потужності зупинені, більшість співробітників відправлено на простій. Існує велика заборгованість із заробітної плати та перед іншими кредиторами. Наразі загальна сума заборгованості заводу становить понад 2,6 мільярда гривень перед державою. Додатково 300 мільйонів гривень – безпосередні борги перед співробітниками. А ще півтора мільярда гривень завод винен різним контрагентам.
Виконувач обов’язків губернатора Олександр Скакун заявив про те, що Україні вигідно приватизувати це підприємство. Тільки так його можна врятувати. Але для приватизації необхідно пройти підготовчий етап – ухвалити відповідний закон. Поки що його немає, ні про яку приватизацію не йдеться. А передача компанії в приватні руки дозволить хоча б списати частину боргу. Розглядаються варіанти про повне списання заборгованості.
Скакун зазначив, що інвестори навряд чи захочуть купувати об’єкт, за яким рахуються такі борги. Якщо покупцеві доведеться погашати борг, то вся ідея приватизації зійде нанівець. Ніхто фінансово, особливо на старті, не зможе виконати таких зобов’язань.
За попередніми даними, відомо, що участь у конкурсі з приводу приватизації візьмуть такі підприємства як АТ «Мотор Січ», авіакомпанія «Константа» та інші. Але це те, що відомо зараз. В принципі, влада зазначає, що теоретично взяти участь у конкурсі можуть і інші інвестори. Якихось особливих обмежень поки що немає. Таким чином, відкрито можливості як для українських, так і іноземних інвесторів.