Коронавірус скоротив доходи туристичної сфери за 2021 рік на 2 трильйони доларів

фінансові новини України

Незважаючи на те, що у 2021 році деякі напрямки туризму у світі потихеньку відновили туристичні потоки, експерти визначили обсяги можливих втрат від введених у різних країнах обмежень. Щоправда, не все так погано, як було на початок поточного періоду (січень – лютий 2021 рік). Так третій квартал 2021 показав вперше за останні два роки позитивну тенденцію щодо відновлення туристичної галузі. Пасажиропотік восени 2021 року відновився на 60% порівняно з аналогічним періодом 2020 року. При цьому загальний обсяг туристичних послуг у 2021 році на 75% менший за обсяг поточних послуг у 2019 році, тобто докарантинний період.

Щодо перспектив розвитку туристичної галузі, то думки експертів не однозначні. Одні сходяться на думці, що туристична галузь наразі відновлюється після глобальних обмежень, вона переходить в іншу стадію свого існування. Поступово відкривається Європа, деякі країни Азії та Африки. Глобальне збільшення вакцинованих людей та поява лікувальних протоколів дозволяють відкрити деякі кордони та покращити фінансовий стан багатьох туристичних компаній.

З іншого боку, третій квартал 2021 року показав, що пасажиропотік до Африки та Близького Сходу скоротився приблизно на 75-80% порівняно з аналогічним періодом 2019 року. Є напрямки, за якими втрати становили 95-98%. До них належать країни моря. Все це призвело до того, що й загальний рівень ВВП у багатьох країнах, де туристичний напрямок становив значну вагу, значно зменшився. Якщо раніше у 2019 році питома вага ВВП у загальному світовому ВВП становила 11-12%, то зараз такий рівень становить лише 5%.

Звичайно всі країни сподіваються, що поступово обмеження для туристів будуть зменшуватися, а туристичні компанії зможуть наверстати до карантині темпи зростання ВВП. Але нажаль, поки прогнози не такі оптимістичні. 

Написати коментар