Наслідки несплати комунальних платежів. Чи прийдеться повертати борги?

Наслідки несплати комунальних платежів. Чи прийдеться повертати борги?

Під час війни українцям надали можливість сплачувати комунальні платежі в той час, коли їм це зручно, або вони мають матеріальну змогу. Ніякі штрафні санкції за порушення платіжною дисципліни наразі немає. Але виникає інше питання – чому уряд не ліквідував взагалі комунальні платежі для громадян України, особливо на тих територіях, де тривають бойові дії.

Наприклад, наразі лише мер Харкова Ігор Терехов на початку війни заявив про те, що усім харків’янам будуть списані комунальні борги. Але як це буде відбуватися і чи буде взагалі таке списання, питання відкрите. Фактично з лютого по квітень в місті насправді не нараховували жодних платежів.

Теоретично, уряд міг би спростити життя простим українцям. Проте підприємства комунальної галузі в будь-якому випадку мають певні видатки. І тоді уряд повинен був виділити кошти з бюджету держави та профінансувати такі підприємства. Звичайно, у воєнний час, коли не завжди вистачає грошей для виконання соціальних функцій, про це не йдеться. Ніхто таке фінансування не передбачив. І вже наразі уряд закликає людей по можливості сплачувати свої борги. Максимум, що пропонує держава, – це заморозити вартість комуналки. 

І все б нічого, якби не той факт, що понад 68% українців під час війни втратили не лише свої домівки, але й роботу. У людей немає коштів на життя, не те що на сплату комунальних видатків. Відповідно, у більшості з’явилися борги, які поки ніхто сплачувати точно не збирається. Причина – немає фінансової змоги. Загальна заборгованість населення наразі 100 млрд грн.

Так ось експерти попереджають людей: як тільки війна закінчиться, всі компанії забажають повернути свої кошти в судовому порядку. Тому населення очікує блокування карткових рахунків, арешт майна тощо. Також додатково на борг нарахують пеню та штраф. І тоді ситуація погіршиться ще більше. 

Розв’язання цього питання можливо лише на державному рівні. Але поки воно відсутнє. Максимум, на що може сподіватися громадянин України, який виїхав з домівки та зареєстрував статус ВПО, – це перерахунок. Оскільки людина офіційно проживала за іншим місцем, тому відповідно сплачувати за воду, водовідведення тощо не потрібно.

Написати коментар