Скільки грошей прагнуть заробляти українці?

Скільки грошей прагнуть заробляти українці?

Соціологічна група «Рейтинг» провела опитування серед українців з метою отримання відповіді на питання, а скільки ж грошей прагнуть заробляти українці. Результати дуже здивували експертів. Наприклад, до 25% від усіх опитуваних респондентів прагнуть мати зарплату 10-11 тис. гривень. Їх такий рівень доходу задовільнив і надав змогу нормально жити. До 14% українців стверджували, що вони прагнуть більшу зарплату і їх задовільнив би рівень в 12-15 тис. гривен. Вся інша частина українців же прагне дохід, який перевищує 15 тис. гривень.

Наприклад, найбільша частка з цих людей бажають отримувати до 20 000 гривень. З тих, хто залишився, 8% респондентів зазначили бажаний дохід на рівні 25 тис. грн., а всі інші, тобто 11%, прагнуть високу зарплату до 1 тис. доларів. 

Експерти відмітили таку особливість: люди з невеликим рівнем доходу зазначали, що їм достатньо мати і далі такий рівень зарплати, але з деяким підвищенням. Тобто люди вже звикли да певних обмежень, а тому навіть не прагнуть кардинально щось міняти. А ось населення з непоганим рівнем доходу в 15-20 тис. грн. відмічали, що їм наразі не достатньо такої суми і вони б хотіли його б збільшити вдвічі.

Стосовно гендерного принципу, то жінки називали меншу зарплату, ніж чоловіки. Найменш вибагливими були представниці жіночої статі у віці після 45-50 років. Найбільш вибагливими до рівня доходу були чоловіки віком від 30 до 45 років.

Як оцінюють свій рівень доходу українці?

Українцям також було задано питання стосовно оцінки свого рівня доходу – він низький, середній або високий. Лише третина опитуваних зазначили, що вони мають середній дохід, більше половини відзначили, що в них низький або мінімальний рівень зарплати. І лише 8% змогли впевнено сказати, що в них високий рівень доходу, якого достатньо для життя в умовах кризи та пандемії.

Цікавим стало питання, чи є зарплата основним джерелом доходу для людей. І лише для 55% це є саме так. А для 45% дохід формує не зарплата.

Стосовно регіонального розподілу, то тут картина трохи змінилася, але не зовсім. Так лідером залишається столиця, в Києві найбільші зарплати. А ось в Київській області вони найменші, як і в Чернігівській та Луганській.  За результатами опитування в трійку лідерів за найкращими зарплатами увійшли також Чернівецька та Кіровоградська області. І це дуже дивно, оскільки ні Одеса, ні Харків та Дніпро в цей рейтинг не включено. Правда, не деталізується, з яких міст були самі респонденти.

Написати коментар