Україна може впровадити нульове ввізне мито для товарів з ЄС

Україна може впровадити нульове ввізне мито для товарів з ЄС

Нещодавно Європейський Союз прийняв рішення щодо підтримки вітчизняних виробників. Вид підтримки – безмитний ввіз товарів на територію ЄС. Таким чином, аграрії та інші компанії отримали змогу не лише представляти свій продукт в Україні, де наразі можуть бути проблеми з купівлею окремих категорій продукції, але й реалізовувати його на міжнародному ринку.

Це рішення одні експерти оцінили в позитивному напрямку, оскільки таке позиціювання реально може відкрити широкі можливості для українських підприємств. З іншого боку, експерти одразу відмітили той факт, що сам ринок України може відчувати певний дефіцит продуктів.

Так ось днями представники уряду заявили про наміри встановити аналогічне нульове мито на ввіз європейських товарів. За словами того ж Тараса Качки, який обіймає посаду заступника міністра економіки, таке рішення дозволить працювати на паритетних засадах двом суспільствам. Таке рішення обґрунтовано тим, що уряд намагається забезпечити довгострокове партнерство з ЄС. Бо наразі нульове мито впроваджено як підтримка нашої економіки, але вже через пів року чи рік таке партнерство може завершитися. І щоб уникнути такої ситуації, пропонується надати пільги ЄС. Йдеться, в першу чергу, про європейських аграріїв. 

Додатково такі умови співробітництва надають можливість конкурувати українському та європейському ринку з виробниками Туреччини та Китаю, які є світовими імпортерами овочів та фруктів. Заступник міністра заявив про те, що Туреччина сьогодні працює так, завтра вже вона активно може допомагати Росії. За якою ціною та в якій кількості країна готова буде в довгостроковій перспективі імпортувати харчові продукти, сказати важко. А ось активний вектор налагодження взаємовідносин з ЄС може надати позитивні результати.

Але в такій ситуації виникає питання, яким чином наш уряд може захистити вітчизняного виробника. Бо при великій конкуренції існують ризики повної ліквідації таких підприємств. Особливо гостро така проблема вже відчувається у сфері сироваріння та вирощування свиней. Уряд признає наявну проблему і навіть заявляє про те, що влада постійно замислюється над цим питанням. Тарас Качка впевнений у тому, що ніякого дисбалансу у зазначених галузях точно не буде. Імпорт складе не більш 20-25%. Інша частина приходиться на вітчизняного виробника. Відповідно, галузь захищена. 

Написати коментар