Уряд Європейського Союзу сподівається залучити до економіки України близько 7 мільярдів інвестиційного капіталу

новини фінансів

Днями у Європейському Союзі обговорили різноманітні плани інвестиційного розвитку регіонів. Зокрема, було ухвалено інвестиційні проекти для таких регіонів як регіони Східного партнерства та Західних Балкан. У рамках такого співробітництва для України передбачили близько 7 мільярдів євро інвестицій. Саме стільки наші європейські сусіди хочуть залучити до розвитку економіки нашої держави. Щоправда, поки що такі запевнення виглядають більше, як утопія, ніж правда.

Про такі наміри інвестиційного розвитку заявила Катаріна Матернова, яка обіймає посаду заступника генерального директора Єврокомісії з питань політики сусідства та переговорів. Вона також заявила, що тепер Європа більше націлена не на кредитування економіки України, як у принципі й інших країн, а більше на залучення інвестицій.

Одним із методів, який допоможе реалізувати досягнуте, називають європейські гарантії, які будуть надані інвесторам, які готові вкладати гроші в розвиток економіки. Як розподілятимуться такі ресурси, поки що не зрозуміло. Як і незрозуміло, хто готовий вкладати такі обсяги в економіку України. Але наголос було зроблено на тому, що гроші частково будуть спрямовані на кредитування малого та середнього бізнесу, а також на диджиталізацію суспільства та на посилення позицій України у цифровій економіці.

Було також відзначено, що зараз Україна має максимально потужний інвестиційний потенціал, який вона не мала до цього. Тому необхідно максимально реалізувати свої можливості та Європа готова у цьому допомогти. Потрібно залучати не лише внутрішніх, а й іноземних інвесторів. Акцент також зроблено на тому, що необхідно звернути увагу на прозору приватизацію державних об’єктів. Важливо надати суспільству реальний доступ до основних засобів та інших активів, що також дозволить європейським інвесторам вкладати гроші у такі приватні об’єкти інвестування.

Головне – звернути увагу на державне управління, ліквідувати корупцію та бюрократію. В іншому випадку всі спроби покращити бізнес-оточення та підвищити інвестиційну привабливість України зійдуть нанівець.

Звичайно, 2022 рік покаже, наскільки ці плани будуть відповідати реальності і чи зможе Україна реально знайти саме такий обсяг інвестування в умовах обмеженості ресурсів та тих пандемічних обмежень, які є в країні.

Написати коментар