В Україні з’явиться новий банк без наявних відділень

В Україні з’явиться новий банк без наявних відділень

Один із найвідоміших фінтех-проєктів Великої Британії – компанія Revoult виходить на вітчизняний ринок. Про це стало відомо наразі, про що свідчать дані Державної податкової інспекції. Саме вона заявила про те, що представництво зазначеного бренду зареєструвало нову юридичну особу в Україні.

Сам проєкт Revoult – це аналог нашого банку Монобанк. Він працює таким же чином, не маючи відділень та надаючи послуги через інтернет в онлайн режимі. Клієнт реєструється в мобільному додатку, відкриває рахунок, до якого автоматично він може прив’язати одразу декілька банківських карт в різних валютах світу. Компанія також пропонує своїм клієнтам операції з цінними паперами та криптовалютою.

Слід зазначити, що компанія Revoult вже давно придивлялася до України. І формувати команду вона почала на початку травня поточного року. Тоді в інтернеті з’явилося безліч вакансій саме для українських спеціалістів, що надало змогу прогнозувати, що, скоріш за все, бренд увійде до фінансового сегмента нашої країни. До осені компанія вела підготовчі роботи та лише в листопаді відкрила офіційне представництво в Україні.

Багатьох експертів хвилює питання щодо практичної необхідності Revoult заходити на український ринок. Однією з причин називають патріотизм засновників бренду, оскільки один з них – українець Влад Яценко. І це якимось чином пояснює намагання Revoult працювати на України. Бо, наприклад, інші подібні фінтех-проєкти світового рівня такого бажання явно не мають.

Але патріотизм патріотизмом, а прибутки в першу чергу. І саме тому такі наміри повинні пояснюватися не лише українським корінням засновника бренду. Наприклад, з економічної точки зору впровадження такого проєкту на території України може бути вигідним по причині збільшення обсягів транзакцій в Україну з тієї ж Європи. Так лише за 2021 рік грошові потоки з Європи в Україну збільшилася на 108%.

Чи зможе Revoult завоювати довіру українців– питання відкрите. З одного боку, це зручно, оскільки люди надають перевагу онлайн послугам, ніж офлайн оформленню. Але треба зазначити, що Revoult не зможе конкурувати з тим же Монобанком, компанія не має такого кредитного портфеля, а тому й попит буде значно менший. Тому найбільш прийнятний варіант запуску – це розпочати співробітництво з якимось банком України. Інакше ідея може бути програшна.

Постає тоді питання, а з яким банком Revoult може розпочати співпрацю. І щоб не знизити рівень своєї бездоганної ділової репутації, вона буде дуже ретельно вивчати претендентів на співпрацю. Необхідно, щоб це були установи з ідеальною репутацією, іноземним капіталом, гарним інвестиційним капіталом. Наразі є декілька установ, які можуть відповідати таким критеріям. Наприклад, ОТП або Райффайзен. 

Поки не відомо, який шлях вибере Revoult. Але для фінансового ринку України це надає змогу підвищити інвестиційний потенціал країни в очах міжнародних інвесторів.

Написати коментар