2021 рік став гіршим за останні 20 років для ринку облігацій

2021 рік став гіршим за останні 20 років для ринку облігацій

2021 рік став одним з гірших років для ринку облігацій. Такий занепад з борговими цінними паперами в останнє спостерігався в 1999 році. З того часу обіг облігацій на ринку та загальний стан розвитку даної галузі показував лише зростання.

Наприклад, один з основних індексів, за допомогою якого характеризують стан ринку боргових цінних паперів – індекс Barclays, за 2021 рік становить -4,8%. Тобто він має стійке від’ємне значення і характеризує той факт, що випуск боргових цінних паперів як державного, так і корпоративного значення в цьому році не має дохідності. 

Головна проблема такої ситуації в тому, що 2021 рік виявився достатньо складним роком. В тому числі в більшості країн спостерігалася шалена інфляція, яка не могла бути перекрита тими відсотками, які встановлені за борговими цінними паперами. Склалася ситуація, коли інвестори не змогли не те що здобути прибуток за своїми капіталовкладеннями в боргові цінні папери. Вони навіть не змогли зробити так, щоб їх заощадження хоча б не втратили в ціні. 

Інша проблема – сподівання інвесторів. На початку року вони сподівалися, що у 2021 році буде активне зростання всієї економіки після шалених обмежень 2020 року. Тому в січні та лютому активно продавали свої боргові цінні папери. Коли їх сподівання не сильно справдилися, то восени для того, щоб знайти інший інвестиційний актив з більшою долею дохідності, вони допродували ті облігації, які в них залишилися. І загалом це призвело до такої ситуації, яка в останнє спостерігалася в 1999 році. Тоді значення Barclays взагалі було -5,2%. 

Написати коментар