Як перевірити кредитну історію онлайн?

Як перевірити кредитну історію онлайн?

Перевірка кредитної історії онлайн безкоштовно

Як перевірити кредитну історію онлайн?

Якщо Ви звернулися в банк або МФО за новим кредитом або підвищенням ліміту на кредитній карті і отримали відмову, в першу чергу перевірте свою кредитну історію. Позичальники з позитивною кредитною історією можуть розраховувати на переваги при видачі нового кредиту!

Кредитна історія є інформацією про всіх ваших кредитах, період їх виплат або невиплат. За допомогою неї ви зможете дізнатися свій кредитний рейтинг і розраховувати на отримання позики онлайн або в банку. 

Перевірити свою кредитну історію можна одним з наступних варіантів:

 • на сайті ubki.ua через вхід для позичальника. Для цього вам потрібно буде пройти просту реєстрацію: надати ПІБ, ІПН код, номер телефону і дату народження. Один раз на рік звіт вашої історії надається абсолютно безкоштовно, про тарифи ви можете дізнатися в кінці статті.
 • в Інтернет-банку Приват24 в розділі «Мої рахунки» / «Кредитний рейтинг». Ні для кого не секрет, що даний банк може надавати ваш звіт про кредити. Це зручно: не потрібно проходити реєстрацію, хоча вона займає всього декілька хвилин.
 • через додаток «Кредитна історія» для Android і iOS;
 • через додаток Privat24 (᎒᎒᎒ / «Кредитний рейтинг»).

Важливо!

Кредитна історія – основний фактор, на який опираються кредитори. При хорошої кредитної історії вам дадуть позику в 90% випадків, з поганою – навіть МФО можуть відмовити.

Як перевірити чужу кредитну історію?

Як перевірити чужу кредитну історію?

Зазвичай доступ до кредитної історії обмежений і ви не зможете перевірити просто так свого друга, колегу або родича. Однак існують 3 законних способу, як ви можете це зробити:

 1. Людина, кредитну історію якої ви хочете дізнатися, повинна сама звернутися в УБКІ онлайн або написати лист, після чого він може за власним бажанням законно передати вам ці дані.
 2. У разі, якщо ви маєте свою ТОВ компанію, є кредитною особою або індивідуальним підприємцем, і вам знадобилася кредитна історія вашого підлеглого або людини, яка якось відноситься до вашої компанії або роботі (навіть якщо людина ще не працює у вашій компанії і ви просто хочете поцікавитися як він веде свої фінанси), то ви повинні запитати у нього письмовий дозвіл. А далі відправити запит в бюро з усіма потрібними документами і з дозволом суб’єкта.
 3. Якщо ви є юридичною особою і офіційним представником людини, кредитною історією якої цікавитеся, то є можливість відправити запит до УБКІ безпосередньо. Для цього вам необхідна домовленість, оформлена нотаріусом, яка дає можливість запитувати дані від іншої особи.

Як бачите, варіанти є, проте потрібно буде постаратися, або бути юридичною особою або представником людини, що б була така можливість – дізнатися кредитну історію чужої людини.

Кредитна історія та кредитний рейтинг: схожість і різниця

кредитний рейтинг

Кредитний рейтинг (скоринг) являє собою бал, розрахований по великій кількості правил і критеріїв, що відносяться до кредитної історії. Чим вище бал, тим більша ймовірність схвалення при зверненні за кредитом, хоча навіть високий бал не є гарантією, оскільки рішення приймає кредитор.

На величину кредитного рейтингу (скорингу) впливають наявність, тривалість і сума прострочень по кредиту), види, кількість і суми діючих і погашених кредитів, і інші фактори. Важливо відзначити, що чинники впливають на бал в сукупності. Так, один фактор в поєднанні з іншим може надавати одне вплив, а в сукупності з третім зовсім інший вплив. 

Наприклад, кредитний рейтинг (скоринг) позичальника, який допустив прострочення перший раз, може знизитися більше, ніж у позичальника, який допускає прострочення систематично і, навпаки, позичальник, що допускає систематичні прострочення, тобто прострочення при виплаті кожного кредиту, може не помітити зміни кредитного рейтингу (скорингу) при появі чергового прострочення.

Критерії, за якими розраховують рейтинг

Жодне бюро не оголошує точні фактори, за якими розраховує рейтинг. Але у всіх є спільні критерії.

Ось на що може дивитися БКІ, коли формує рейтинг:

 • Вік кредитної історії. Умовно, якщо кредитної історії менше року, деякі УБКІ вважають це негативним фактором.
 • Велика кількість запитів на перевірку кредитної історії. Всі організації, які запитували кредитну історію, відображаються в закритій частині. Деякі УБКІ знижують кредитний рейтинг, якщо надходить багато запитів за короткий термін.
 • Прострочення по кредиту. Впливає кількість прострочень, тривалість, частота. Наприклад, знижувати кредитний рейтинг можуть як часті прострочення оплати на пару днів, так і тривалі за кілька місяців.
 • Відсутність інформації про кредити. Навіть якщо ви не оформили жодного кредиту, в бюро все одно може бути інформація про вас. В такому випадку бал спочатку може бути низький або відсутні, оскільки бюро не знає, як ви можете в подальшому виплачувати кредити.
 • Боргове навантаження. Велика кількість відкритих кредитів може знижувати кредитний рейтинг. Чим більше відкритих кредитів в поточний момент, тим нижче бал.

Кредитний рейтинг ви також можете дізнатися на сайті ubki.ua

Тарифи на отримання кредитної історії

Отримання звіту «Кредитна історія»– 1 раз на рік безкоштовно; 
–  повторний запит на сайті УБКІ або в Інтернет-банку Приват24 – 50 грн
Отримання звіту «Кредитний рейтинг»50 грн
Плата за користування послугою «СтатусКонтроль»Плата за користування послугою «СтатусКонтроль» Вартість послуги залежить від обраного пакета інструментів:
послуга SMS-інформування – 25 грн / міс .;
повний пакет послуг УБКІ «СтатусКонтроль» – 500 грн / рік.

Написати коментар