Як внести людину в чорний список в банках

як ввести людину в черний список мфо

Як попасти в чорний список – часте питання, яке хвилює тих родичів, яким доводиться платити кредит за своїх дітей, племінників, батьків і т.д. Давайте розберемося, як вирішити цю проблему.

Чорний список позичальників

як внести людину у чорний список мфо

Нам часто пишуть з таким запитом, як “внесіть мого сина / доньку / брата / сестру в чорний список в мікропозик”. На жаль, з нашого боку це зробити неможливо, і зараз ми пояснимо чому. 

В першу чергу в чорному списку можуть опинитися люди, які провертають різні махінації, не платять кредити, намагаються взяти позику на чуже ім’я. Щоб убезпечити себе надалі від співпраці з подібними громадянами, компанії найпростіше внести персону в чорний лист.

Кожна організація, кожен кредитор веде свій особистий чорний список боржників. Він формується за допомогою двох факторів:

  1. Загальна база кредитних історій. Грунтується на БКІ (бюро кредитних історій). Якщо громадянин вже брав кредит і не платив за нього, він вже відлітає в чорний список того банку, де здійснив операцію. Тоді ймовірність отримати новий кредит падає практично до нуля.
  2. Державні реєстри, такі як: реєстр боржників, реєстр обтяжень рухомого майна, реєстр виконавчих проваджень та інші. Якщо у вас є борги по таким категоріям, як штрафи, аліменти, комуналки і т.д. – це може перешкодити отриманню кредиту.

Як ввести людину в чорний список в мікрозаймах 

Кожна людина сама вирішує – укладати договір або не укладати. Офіційно чорного списку боржників не існує, кожен банк і інша кредитна небанківська організація самостійно встановлює правила вибору клієнтів, хоча не виключається, що є у банків взаємозв’язок по боржниках. 

Тому заборонити йому самому укладати нові договори ви не зможете. Кожна людина сама повинна нести відповідальність за своє життя і свої вчинки. Якщо у нього є майно в власності, то після судового розгляду воно піде в рахунок погашення боргу. Якщо немає, то виконавче провадження можуть закрити через неможливість знайти майно, однак МФО можуть повторно пред’явити виконавчий лист або судовий наказ.

Ви маєте повне право не платити кредит за свого родича, вас це не стосується ніяким боком, адже договір з банком або МФО укладала конкретно інша людина. Треті особи не можуть внести в чорний список людину.

Закон про обмеження дієздатності

як внести людину у чорний список в микрозаймах

«Що робити, якщо чоловік бере борги і ми сидимо у фінансовій ямі?», «Що робити, якщо мати не повертає позику та у неї хочуть забрати майно?» Такі питання сьогодні в нашій країні, на жаль, непоодинокі. З цих та подібних неприємних ситуацій можна вийти з найменшими втратами, якщо вчасно звернутися до юриста.

Відповідно до ст. 30 ГК України, цивільну дієздатність має фізична особа, яка усвідомлює значення своїх дій та може керувати ними. Дієздатність включає в себе здатність особи керувати своїми діями, набувати і здійснювати цивільні права, створювати своїми діями для себе і виконувати цивільні обов’язки, а також нести відповідальність за їх невиконання. Цивільне законодавство встановлює, що повну дієздатність особа набуває з 18 років (повноліття). «Терміну дії» у цивільній дієздатності немає, але за певних обставин суд може обмежити дієздатність особи або зовсім визнати його недієздатним.

Які є підстави для обмеження дієздатності особи та визнання її недієздатною, хто і як може почати цей процес і як законодавець захищає від необгрунтованих посягань на дієздатність особи, розглянемо нижче.

Наслідки обмеження дієздатності і визнання особи недієздатною

Як внести людину в чорний список в банках

Ст. 37 ЦК України встановлює, що особа з обмеженою дієздатністю не може самостійно здійснювати ніякі угоди, крім дрібних побутових. Всі інші угоди, в т. ч. щодо майна, здійснюються за згодою піклувальника, якого призначає суд. Але у особи залишається право оскаржити відмову піклувальника в здійсненні угоди в орган опіки та піклування або до суду.

Розпорядження доходами особи, в т. ч. його зарплатою, пенсією або стипендією, також залишається за піклувальником, і тільки з його письмового дозволу особа може самостійно отримувати і розпоряджатися своїми грошима. Проте, відповідальність за порушення договору, укладеного за згодою піклувальника, та за шкоду, завдану іншій особі, обмежено дієздатний громадянин несе самостійно – попечитель ні при чому.

Коментарів: 4

Галина

Добрий день! А як поступити в такій ситуації? Син ставить ставки на спорт, програв велику суму грошей. Ми частину віддали, більше немає можливості. Хотіла б, щоб МФО знали його дані і не давали більше кредитів. Це в їхніх інтересах, бо повертати я за нього не буду. Майном жодним не лише він, а й я не володіємо. Будинок моєї матері. Що робити в цьому випадку?

adminhq

Добрий день. Ви можете визнати його недієздатним через суд, це єдиний спосіб, щоб МФО не давали кредити. А якщо він їх не повертає, то незабаром кожна контора почне відмовляти. Докладніше можете дізнатися тут. https://mfo-rating.com.ua/vidpovdalnist-batkiv-za-krediti-ditej/

Надія

Доброго дня ,у нашій родині склалася не проста ситуація ,мій дядько хворий шизофренією,всі знають,що люди хворі такою хворобою живуть в своєму світі і от він собі придумав ,що він банкір ,людині 57 років,живе окремо і ніхто не знав про його дії ,він набрав кредитів через інтернет ,дзвонять колектори ,на роботу він вже не поїде ,бо то вже потрібно наглядати за людиною ,що в такій ситуації робити ?

adminhq

Доброго дня, Надія! Банки та МФО немають права давати кредити недієздатним. Ваша мета зараз – документовано підтвердити, що ваша близька людина недієздатна, і йти до суду проти кредиторів.

Написати коментар