Що таке кредитні канікули?

що таке кредитні канікули

Що таке кредитні канікули?

Якщо ви потрапили в той відсоток боржників, яким важко або взагалі неможливо платити позику, тоді дана стаття виявиться корисною і допоможе вам відстрочити виплати.

Вийти з важкої фінансової ситуації кредитні позичальники можуть за допомогою відстрочки по платежах або канікул. На сьогоднішній день практично всі мешканці України мають банківські карти з кредитним лімітом, проте не всім дають ту суму, яка необхідна. Тому людина звертається за допомогою в МФО, де відсотки більше. Вийти з важкої ситуації з невиплатою боргу допоможуть так звані “кредитні канікули”, які може схвалити кредитор. 

Причини: коли оформляють кредитні канікули

що таке кредитні канікули

Щоб отримати кредитні канікули, вам необхідно звернутися безпосередньо до кредитора МФО або в банк, де ви брали позику. У договорі з компанією умови не обговорюються, але деякі кредитори прописують пункт про зміну графіка виплат у зв’язку з непередбаченими обставинами. Ми не можемо гарантувати, що позичальник 100 відсотків дасть вам кредитні канікули, проте ви можете спробувати, якщо:

 • перебуваєте в декреті;
 • сильно захворіли або недавно поховали близького родича;
 • звільнилися з роботи, втратили єдине джерело доходу;
 • терміново відправляєтеся за кордон і не зможете своєчасно вносити оплату;
 • виїжджаєте на спортивні змагання за кордон;
 • потрапили під скорочення на роботі;
 • відкриваєте бізнес в іншій державі.

Обставини завжди різні, і банки розглядають їх в персональному порядку. Але при наданні заяви та документів позичальників можуть і відмовити в канікулах.

Важливо!

З квітня 2020 року у зв’язку з введенням карантину українські банки стали лояльніше ставитися до позичальників і пропонувати кредитні канікули на кілька місяців. Це торкнулося фізичних осіб і підприємств, які найбільше постраждали від коронавируса. Канікули стали методом недопущення подальшого погіршення якості кредитного портфеля України.

Варіанти відстрочок

Банки України пропонують громадянам і підприємствам наступні варіанти кредитних канікул:

 1. відстрочки платежів по основному тілу кредиту або відсотків;
 2. відсутність пені і штрафів на прострочені платежі.

Часткова відстрочка – найпоширеніший метод фінансової допомоги від банків. Протягом певного терміну можна не вносити відсотки або основний платіж. А повна відстрочка передбачає відсутність будь-яких виплат, але на неї кредитори можуть піти по дуже вагомих причин. Ще один варіант – трансформація валюти. Якщо курс гривні змінюється, позичальник може вносити гроші в євро або доларах. Але на практиці це рішення використовується рідко.

Важливо!

Кредитні канікули не звільняють від погашення всієї позики, але вони дозволять не вносити платежі без неприємних наслідків – штрафів, пені та комісій.

Як з’явилися кредитні канікули?

Як з'явилися кредитні канікули?

Ініціатором виступають самі позичальники через важке фінансове становище, представники кредитора (рідко) і колектори. Банк може запропонувати врегулювати проблемний борг шляхом оформлення канікул. Але подібні послуги надаються лише клієнтам з бездоганною репутацією і з поважних причин.

Домовлятися про відстрочку можуть недобросовісні позичальники і представники колекторських агентств. Але це нечастий випадок. Колектори працюють з боржниками, з якими вже не можна домовитися. Тому звернення до банку автоматично виключається.

Особливості оформлення

Банки України висувають різні умови для позичальників, які планують попросити відстрочку. Але передбачений єдиний механізм дії для клієнтів. Він включає наступні етапи:

 • Повідомлення банку про своє бажання. Можна сповістити менеджера по телефону або особисто відвідати відділення. Спеціаліст розповість про можливості активації послуги та умови її надання.
 • Збір пакету документів. Крім паспорта та ІПН вам можуть знадобитися довідки, що підтверджують важкий фінансовий стан, наприклад як, хвороба, смерть родича і інші важкі обставини. Тому ми рекомендуємо спочатку зібрати всі необхідні документи, а потім звертатися в банк.
 • Відвідування відділення і заповнення заяви про надання кредитних канікул по формі.
 • Надання додаткових документів з банківським запитом – список поповнюється в залежності від конкретної установи.
 • Ознайомлення з умовами договору, що регламентує кредитні канікули, і його підписання.

Важливо!

Немає сенсу в подачі заяви на надання кредитних канікул, якщо втрата платоспроможності – постійна, а не тимчасова. Тоді часткова або повна відстрочення виплат не врятує ситуацію.

Відповідь за заявою зазвичай надходить від банку через кілька днів після його оформлення. Але деякі компанії готові дати відповідь вже через годину. Вони розглядають кожну ситуацію індивідуально, враховують давні проблеми з позичальниками, їх статус, кількість звернень і сумлінність. Постійним клієнтам компанії можуть піти на поступки. Якщо раніше позичальник не відчував ніяких проблем з погашенням боргу, не ховався від кредитора, йому швидко схвалять канікули.

Написати коментар