Антирекорд для Туреччини: падіння ліри побило всі максимуми

новини фінансів Україна

Сьогодні для турецької економіки сталася дуже несприятлива ситуація, коли ліра впала до такого мінімуму, який був ще 45 років тому. І така тенденція спостерігається вже із середини літа поточного року. Якщо раніше населення та представники влади сподівалися на те, що національна валюта Туреччини таки стабілізується, то зараз такі очікування точно не справдилися.

Лише сьогодні офіційний курс національної валюти Туреччини – ліри впав на 15% за півдня. І востаннє таке падіння було дуже давно, що не може не позначитися на стабільності національної економіки. Сьогодні курс становив 13,45 лір за 1 долар, коли на початку літа такий курс складав 7,5-8 ліри за 1 долар. І навіть під час державного локдауну у травні місяці курс не перевищив 8 лір за 1 долар.

Позитивним моментом сьогодення є те, що після анти рекорду курс все ж таки стабілізувався и торги закрилися курсом 12,49 ліри за один долар. Основною причиною такої ситуації стали офіційні заяви Президента Туреччини, який заявив, що не змінюватиме свого курсу економічного покращення, і розвивати економіку й надалі такими ж темпами. В результаті багато світових експертів та аналітиків завзято розкритикували таку позицію. Адже ситуація останніх місяців свідчить про те, що Туреччина поступово знижує обороти щодо нарощування ВВП і втрачає цінність своєї національної валюти.

У чому слабкість економічної політики Ердогану

Основним важелем економіки Туреччини Ердоган називає відсоткові ставки Центробанку. І якщо в середньостатистичній країні на Центробанк не впливає ні влада, ні уряд, то в Туреччині Президент робить все можливе, щоб головний банк країни працював під чітким керівництвом банку. Банк поступово знижує ставки, намагаючись таким чином залучити іноземні інвестиції та збільшити нарощування виробництва. Але досягнуто бажаного не виходить аж ніяк, результати прямо протилежні.

Негативним моментом є те, що Туреччина покриває негативні наслідки девальвації грошової одиниці золотовалютними запасами. Цього року вона стала лідером серед країн, які продали на ринок свої золотовалютні запаси. Також Туреччина вимушено підняла дохідність за облігаціями внутрішньої позики, підвищивши їх до 21%, що є досить високим показником.

Звичайно, поки що ситуацію в глобальному сенсі вдається стримувати, хоча населення вже відчуває досить значне подорожчання та нестачу грошей. Якщо падіння національної валюти продовжиться, рівень інфляції значно знизить добробут нації.

Написати коментар