Банкіри надали прогноз щодо популярності кредитних продуктів у 2022 році

Банкіри надали прогноз щодо популярності кредитних продуктів у 2022 році

Банкіри прогнозують, що у 2022 році найбільш популярними кредитними послугами залишаться позики в готівковій формі. Умови, на яких їх будуть надавати, та загальний обсяг кредитування будуть залежати від економічної ситуації та стабільності банківської системи. Але факт того, що в поточному році населення все ж таки має змогу отримати готівковий кредит, є безсумнівним.

Банкіри зазначають, що найближчим часом слід чекати на подорожчання кредитних продуктів. Так підвищення облікової ставки Національним банком України викликало безпосереднє підвищення відсоткових ставок й за такими позиками. При цьому вони відмічають, що не слід чекати на значне зростання відсотків. Бо попит обумовлюється фактично вигідністю умов, і якщо їх змінити, то частина потенційних споживачів не будуть користуватися подібними послугами.

Представники банківського сектору зазначили, що у 2022 році значно не зміниться розподіл між цілями кредитування. Українці продовжать отримувати позики на придбання транспортних засобів та техніки, меблів та оплату відпочинку. Також у 2022 році багато українців зможуть отримати кредити для ремонту. Максимальний ліміт  – 1 мільйон гривень. Більш зазначеної суми у 2022 році отримати на споживчі цілі точно не вдасться.

Позитивним кроком для активізації кредитного ринку може стати запровадження державних програм, як це було з іпотекою в 7%. Наразі активно обговорюються можливість запровадження нових програм для придбання автомобілів та нерухомості. Але як це буде фактично невідомо.

Цікавим  моментом залишається той факт, що кредити за популярністю та обсягами в загальному розмірі у 2022 році будуть більше обсягів надання кредитних карт, що є достатньо не звичною тенденцією для України останніх років.

Написати коментар