Бізнесу доведеться платити ще більше за своїх працівників

фінансові новини

Кожен роботодавець, який має офіційно працевлаштованих співробітників, систематично сплачує податки за своїх робітників. З одного боку, такі компанії є податковими агентами і систематично сплачують податок на доходи фізичних осіб, з іншого боку, вони також виступають і податковими платниками, сплачуючи Єдиний соціальний внесок (ЄСВ). І з 1 грудня 2021 року бізнесу таки доведеться платити більше. І пов’язано це з тим, що з початку грудня відбувається збільшення мінімальної зарплати, отже, зростає і сам ЄСВ.

Як працює єдиний соціальний внесок. Роботодавець щомісяця на рахунок податкової інспекції, Пенсійного фонду та інших організацій перераховує 22% фактично нарахованої зарплати. Наприклад, якщо зарплата 10 000 гривень, то потрібно заплатити 2 200 гривень. При цьому існує правило: компанія або підприємець не може платити менше ніж 22% від мінімальної зарплати. Наразі такий мінімальний платіж становить 1320 гривень. Навіть якщо працівник працює неповний робочий день, то за нього доведеться сплатити вказану суму 1320 гривень. ЄСВ необхідно нараховувати з мінімальної заробітної плати.

Якщо з 1 грудня зросте мінімальна зарплата, то зростає обов’язковий платіж за ЄСВ. Наразі мінімальний оклад буде 6500 гривень. Отже, витрати бізнесу за кожного працівника зростають лише у межах ЄСВ до 1430 грн. І це лише витрати на соціальні внески. Ще необхідно підняти мінімальну зарплату, зокрема, на 8,5%.

Таким чином, незважаючи на деяку стабілізацію економічної ситуації, попит серед населення не зростає, а ціни катастрофічно пішли вгору. Але, незважаючи на запевнення уряду, сподіватися, що інфляція зупинитися найближчим часом, не варто. Збільшення зростання зарплат та витрат бізнесу безпосередньо впливають на собівартість кінцевого продукту та його вартість. Тому звичайному населенню варто вже зараз готуватися до ще одного зростання цін у грудні.

Написати коментар