Борги із зарплати в Україні з кожним місяцем зростають

Дослідження ринку праці показало, що в Україні існує значна проблема із заборгованістю із заробітної плати. Найбільша частка боргів зафіксована у промисловому секторі. Його питома вага у загальному обсязі таких боргів становить 77%, що є досить багато для будь-якої галузі народного господарства.
Що стосується регіонів, то провідна позиція в Донецькій області, що цілком зрозуміло з урахуванням політичної та військової ситуації. Але на другому та третьому місці вказані Харківська та Дніпропетровська область, тобто мегаполіси з хорошим інвестиційним кліматом та рівнем доходів громадян. При цьому подібна ситуація – це лише офіційні дані. Є безліч компаній, які просто перестали подавати звітність про рівень боргів із заробітної плати. Експерти називають, що фактично цифри ще більші.
Офіційно ж у січні рівень заборгованості становив 2612 млн гривень, а вже у листопаді поточного року ця цифра становила 4007 млн гривень. І це за умови, що компанії змогли впоратися з низкою обмежень. Звичайно, така ситуація обумовлена безліччю факторів, головний з яких – це загальносвітова тенденція зниження промислових потужностей. Підприємства цієї сфери перебувають у несприятливих у розвиток умовах. І це стосується як комерційних, і державних компаній.