Чому бізнесу більш вигідно працювати за безготівковим розрахунком?

Чому бізнесу більш вигідно працювати за безготівковим розрахунком?

Якщо порівняти перші дні війни й сьогодення, то можна сміливо зробити висновок – паніка щодо готівкового розрахунку точно вщухла. Наприклад, в перші тижні війни люди масово намагалися зняти готівку в банкоматах або касах установи. І ще додавало вогню й те, що багато банків також припинили  свою роботу на територіях, де проводилися бойові дії.

Придбати їжу, ліки, одежу за безготівковий розрахунок було дуже складно. А готівки у населення не було. Й тому виникла певна паніка. Ситуацію називали критичною навіть в Міністерстві фінансів України. 

Зараз же панічні настрої зменшилися, ситуація стабілізувалася. Експерти навіть вважають, що бізнесу наразі більш вигідно працювати офіційно за безготівковий розрахунок, чим за готівковий.

Головна причина такої ситуації в зручності. Люди в більшості звикли купувати товар, оплачуючи його карткою чи смартфоном. Нічого не змінилося у війну. Оскільки іноді існує черга за готівковою, то люди тим паче обирають варіант безготівкової оплати. Якщо є вибір у покупця, відповідно є більші шанси, що бізнес заробить непоганий виторг.

Небажання людей зберігати кошти в готівковій формі підтвердили й в Національному банку України. Представники установи зазначили, що в травні обсяг коштів на рахунках клієнтів збільшився у порівнянні з березнем  на 50 млрд грн. І тенденція ця зберігається.

Звичайно підвищення безготівкового рівня оплати стабілізує економіку. Але у бізнесу виникають інші питання. Одне з них – чому наразі вітчизняні компанії не мають змоги зберігати свій прибуток у валюті. 

З урахуванням дестабілізації економіки та значного рівня інфляції, щоденно прибутки компанії у валютному еквіваленті зменшуються. Частина з них працюють з імпортерами та вимушено купують сировину за долар чи євро. Відповідно ці втрати вони або повинні покривати з власного кармана або підвищувати вартість для споживача. Другий варіант більш прийнятний, але під час війни виникають ризики того, що товар взагалі не буде придбано. І саме тому більшість компаній знаходять не зовсім законні методи готівкових розрахунків. Таким чином, вони мають хоча б якусь змогу мати валютні накопичення.

Написати коментар