Девальвація гривні чи що буде далі?

фінанси кредити

Оксана Чепіжко, яка обіймає посаду виконавчого директора Асоціації захисту банків, висловила свою думку щодо валютних коливань. На її думку, впродовж грудня загальна тенденція девальвації гривні продовжиться. І викликано це безліччю факторів, основний з яких – це вивід тих виплат, які нерезиденти отримали шляхом придбання облігацій внутрішньої позики. Це понад 2 мільярди гривень. 

Інша причина – це переговори між інвесторами та владою. Вони ніяк не можуть дійти єдиної думки щодо особливостей розміщення облігацій внутрішньої позики. І доки переговори тривають, курс зростає. У цей період офіційний курс гривні може опуститись до 27,50 гривень. Все це, на думку Оксани Чепіжко, вплине не лише на валютний ринок. Зміни варто чекати й у споживчій ніші. 

Потрібно розуміти, що курс долара обов’язково спричинить чергове подорожчання і на товари. І цифра інфляції навряд чи буде однозначною. Все підвищення мінімальної заробітної плати та соціальних стандартів буде нівельовано черговим подорожчанням цін. 

Загалом всі вітчизняні експерти підтримують думку про те, що економічна ситуація в країні погіршується. Йдеться не лише про чергове падіння гривні, а загалом про погіршення соціальної захищеності громадян. Є низка обставин, які негативно впливають на всі соціальні стандарти. 

Але є ті, що говорять про якусь стабілізацію економіки. Адже якщо подивитися бюджет 2021 року, то у ньому закладено офіційний курс 28,6. А зараз ми ще далекі навіть від 28 гривень. Крім того, кінець листопада та початок грудня – це типові періоди валютних коливань. Фактично до кінця грудня все може стабілізуватися. Бізнес обмінюватиме валютний виторг, а населення складатиме валюту для придбання новорічних подарунків. Тому перед Новим роком можлива стабілізація гривні до долара. Що буде наступного року, покаже час. Якщо нового штампу коронавірусу не буде знайдено, то якихось надзвичайних подій точно не буде. Україна й надалі продовжує співпрацю з МФО та приватними інвесторами. Є низка обмежень, яких бізнес вже готовий і знаходить виходи.

Написати коментар