Економіці України нічого не загрожує, грошей вистачить на все!

фінансові новини

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на своєму офіційному виступі заявив про те, що українцям не варто хвилюватися за рівень свого добробуту та безпеки. Ніяких зовнішніх чи внутрішніх загроз для національної безпеки та забезпечення сталого розвитку економіки немає. А тому українці можуть бути спокійними.

Він відзначив позитивно діяльність Національного банку України та його очільника. Заявив про те, що наразі Україна має найбільші золото-валютні запаси за останні роки, що дозволяє їй бути спокійною та впевненою у власних силах. Ніяких факторів, які могли б дестабілізувати ситуацію та підірвати можливість стабільного фінансування, немає.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль також прокоментував ситуацію на валютному ринку. Він зазначив, що чинний курс національної валюти – це прогнозована ситуація, вона не є критичною для влади. Завжди є певний валютний коридор, в межах якого можуть відбуватися певні валютні коливання. Це нормальна ситуація для будь-якої ситуації.

Стосовно ситуації з вартістю газу та електроенергії, то він заявив про стабільність ситуації. За заявами очільника влади він впевнений в тому, що тарифи на газ не будуть змінюватися до кінця опалювального сезону. Звичайно, влада розуміє, що бізнесу наразі дуже тяжко, але вдіяти з цим вона нічого не може. Тому що в усьому світі сформована певна енергокриза, вартість електроенергії та газу підвищено в більшості європейських країн.

Влада України розуміє, що можуть бути різні фактори, які теоретично дестабілізують економіку. Але є резервні можливості, зокрема домовленості з Європейським Союзом. ЄС готовий надати нам 1,2 млрд євро за умови вторгнення Російської Федерації до України. Також вже Міжнародний валютний фонд заявив про подальшу можливість співпраці й розробку нової програми фінансової підтримки для України.

Стосовно питання субсидії, то він наголосив на тому, що грошей достатньо для повного покриття наявних запитів від населення. Всі соціальні виплати та трансфери надаються в повному обсязі та системно переглядаються з урахуванням змін.

Денис Шмигаль впевнений, що наразі не треба панікувати та нагнітати ситуацію. Така інформаційна війна лише дестабілізує населення, його впевненість у майбутньому. Україна має велику підтримку від різних світових держав, вона може своєчасно реагувати на можливі навколишні фактори впливу.

Але, звичайно, населення не має такого рівня впевненості, про який йдеться в промові. Люди фактично кожного дня бачать факт того, що підприємства скорочують виробництво, зменшують штат, відправляють людей на простій. Розмір пенсії, соціальних виплат та мінімального розміру оплати праці не відповідають фактичному рівню цін, який є на ринку. Соціальні опитування свідчать про факт того, що людям необхідно 20-25 тис. грн для нормального проживання, коли середня зарплата в Україні коливається на рівні 12-14 тис. грн в залежності від регіону.

Написати коментар