Фінансова допомога від Великобританії на 1 мільярд фунтів стерлінгів

Фінансова допомога від Великобританії на 1 мільярд фунтів стерлінгів

Президент України Володимир Зеленський на своїй офіційній сторінці в одній із соціальних мереж заявив про те, що Великобританія надасть Україні фінансову допомогу. І йдеться про 1 мільярд фунтів стерлінгів.

Він зазначив, що гроші буде виділено цілеспрямовано на розвиток України. Саме такий результат переговорів між владою. Президент зазначив, що гроші можуть бути використані у різних галузях – від освіти до охорони здоров’я.

З одного боку, така підтримка позитивно вплине на економіку України. Навіть може стабілізуватись валютний курс. Але за умови, що зазначена сума – це реальні інвестиції, які будуть вкладені у різні галузі народного господарства.

З іншого боку, абсолютно не зрозуміло, що це за 1 мільярд фунтів стерлінгів. Фінансова підтримка – словосполучення розмите. І може включати як інвестиції, так й кредитування. Тоді постає питання, як довго і багато Україна братиме різних кредитів для відновлення своєї економіки. Питання риторичне. Якщо недавно  вже йшлось про дефолт. Такий варіант розглядають як можливість повного списання боргів.

На увагу заслуговують і пояснення Дмитра Кулеби, який уточнив: гроші надає Агентство гарантії експортних кредитів. І в такому разі виникає підозра, а чи реальні це гроші, чи тільки гроші на папери. Може виникнути ситуація, коли ніхто не інвестуватиме кошти в нашу економіку. А нам просто нададуть деякі гарантії на зазначену суму, під які ми й зможемо оформити нові кредити у приватних та державних кредиторів.

Також варто сказати й про те, що реальна співпраця Великої Британії та України останнім часом реалізується через створення нових об’єктів військової галузі. З 2020 до 2021 року були підписані різні програми та меморандуми, націлені на розвиток виключно військової та військово-технічної сфери. Нам виділяли гроші на розвиток морського флоту, на виробництво нових кораблів, військової техніки, але ніяк не на розвиток інфраструктури та освіти (про що зазначено в останніх заявах).

Тому радіти таким заявам про чергову фінансову допомогу точно не варто. Поки не зрозуміло, що це за гроші, з якою метою їх можна використати та що за це Україна має повернути.

Написати коментар