Фінансовий ринок України поступово зменшується

Фінансовий ринок України поступово зменшується

За підрахунками Національного банку України минулого місяця фінансовий ринок України зменшився на 5 учасників. При чому таке зменшення обумовлено не лише добровільним бажанням компаній, але й додатково неможливістю учасниками ринку витримувати встановлені до них ліцензійні вимоги.

Так, впродовж минулого місяця три страховики було виключено з офіційного реєстру. Страхові компанії вимушено припинили свою діяльність, оскільки регулятор до них застосував санкції у вигляді анулювання ліцензії. Зазначені компанії повинні були подати документи на отримання нових документів, чого вони не зробили. Відповідно старі ліцензії втратили свою чинність.

Одночасно одна мікрофінансова компанія за самостійним бажанням припинила свою участь у фінансовому ринку держави. Організація відповідно надала всі необхідні документи та була виключена з офіційного реєстру.  Також за добровільним бажанням покинув фінансовий ринок страховий брокер.

Інших принципових змін у травні не відбулося. Так, наприклад, за минулий рік жодний банк не лишили ліцензії. Правда, вже на початку червня з гри вибув Мегабанк. Також на ринку не з’явилося нових установ. 

Зазначимо, що навіть у воєнний час Національний банк України продовжує застосовувати до учасників ринку різні заходи впливу. Так часто до мікрофінансових компаній застосовуються адміністративні санкції. 

Написати коментар