Фінансування субсидій в Україні залежить від карантинної зони

фінансові новини

В грудні та січні поточного року отримувачі субсидій масово скаржилися на недостатнє фінансування з боку держави. В порівнянні з минулим роком розміри субсидій для більшості громадян України значно зменшилися, хоча фактично витрати на оплату послуг підвищилися з урахуванням зростання тарифів. І стосовно цього питання надано офіційне пояснення Міністерства соціальної політики.

З’ясувалося, що вже декілька років розрахунок субсидії залежить від того, в якій зоні карантину знаходиться регіон – місце проживання отримувача субсидії. Фактично це впливає на норми витрат гарячої та холодної води, газу тощо. Якщо людина мешкає в червоній зоні, відповідно Міністерство соціальної політики встановлює підвищенні норми витрат. Якщо регіон переходить до зеленої чи жовтої зони, відповідно населення повинно витрачати менше.

Оскільки субсидія покриває не всі витрати населення, а лише певні нормативи, то й субсидія в різні місяці може бути різною. Наприклад, якщо порівняти норми витрат в грудні минулого року та поточного року, то вони різні. Аналогічна ситуація з розмежуванням регіонів. В грудні 2020 року більшість областей знаходиться в червоній зоні, відповідно фінансування субсидії було збільшено на 50%. В грудні 2021 року лише невелика частина перебувала в такій зоні, відповідно люди отримали на 50% менше. «Це закономірність» – пояснили в пресслужбі Міністерства соціальної політики.

При цьому в міністерстві наголосили, що всі нарахування проводяться до 25 числа кожного місяця. Так ось бувають випадки, коли регіон переводять до іншої зони вже після зазначеного періоду. І тоді виникають випадки, коли потрібно перераховувати субсидію. Але нічого жахливого в цьому немає, відповідні донарахування будуть реалізовані вже в наступному місяці.

Стосовно того, що населення (особливо пенсіонери) наразі не може сплачувати рахунки за житлово-комунальні послуги за січень з урахуванням тих сум субсидії, які були перераховані наразі, ситуацію не коментували. Єдиним рішенням залишається можливість сплатити частину послуг завдяки програмі «єПідтримка».

Написати коментар