Фонд соціального страхування офіційно заявив про недостатні обсяги фінансування і затримки у виплаті лікарняних

новини фінансів Україна

Фонд соціального страхування України в офіційній заяві наголосив на тому, що він не має достатнього фінансування для виконання поточних зобов’язань перед громадянами держави. Тому наразі спостерігається значна затримка у виплатах лікарняних і найближчим часом ситуація не зміниться на краще. Головна проблема – впродовж останніх місяців ФСС отримує на рахунки вдвічі менше, ніж необхідно реально коштів. 

Так за результатами жовтня загальна сума надходжень становить 2,7 мільярда гривень, коли фактична потреба у грошах складає 4,8 мільярдів гривень. Подібна ситуація спостерігалася і в серпні-вересні 2021 року. Проблема в тому, що останнім часом значно скоротилася кількість випадків, за якими Фонд зобов’язаний надавати допомогу. Зокрема, зріс рівень захворюваності, смертності серед людей працездатного віку.

Друга проблема в тому, що при зростання видатків зменшується обсяг надходжень, зокрема, ЄСВ. Так зменшуються фонди оплати праці, зменшуються і відрахування. 

В той же час представники Фонду запевнили, що всі ці проблеми впливають лише на строки, в які певні види забезпечення надаються людині. На обсяги фінансування це не впливає. А тому треба тільки чекати, коли саме ваша допомога буде перераховано на рахунок.

До речі: Фонд соціального страхування пояснив ситуацію, як буде відбуватися фінансування лікарняного для людини, яку відсторонили від виконання своїх обов’язків за рахунок відсутності вакцинації. В такому випадку, нажаль, співробітник не отримує сплату лікарняних. Така ситуація регламентована діючим законодавством.

Написати коментар