Гроші для бізнесу від держави для безробітних – міф чи реальність

фінансові новини

Представники влади заявили про те, що з початком 2022 року населення зможе отримати цільове фінансування від держави на відкриття власної справи. Ціль – розвинути малий бізнес в Україні та надати змогу малозабезпеченим верствам населення підвищити рівень свого життя. І в рамках досягнення цієї мети започаткована спеціальна програма допомоги.

Програма має назву «Рука допомоги». Створена вона для тих, хто втратив роботу та не може її знайти. Фінансуватися будуть різноманітні ідеї. Але складність в тому, що будуть оцінювати матеріальне становища як претендента, так і всієї родини зокрема. Наприклад, гроші будуть надаватися малозабезпеченим верствам населення. Саме таке формулювання зазначене в програмі. 

Малозабезпеченими саме для цієї програми будуть вважатися безробітні громадяни України, хто отримує фінансову допомогу як малозабезпечений та додатково ще знаходиться на обліку у Державному центрі зайнятості.  Розмір фінансування буде обмежений. Він становить 15 мінімальних заробітних плат. З урахуванням затвердженого держбюджету та підвищення мінімальної зарплати, на січень 2022 року допомога становитиме 97 500 грн. 

Виникає питання, хто буде контролювати цільове використання коштів та буде взагалі це питання кимось контролюватися. Так, допомога не буде надаватися у вигляді коштів. Можна буде платити лише придбання обладнання чи інші бізнес-рахунки. Всі інші варіанти відмивання коштів використовувати не вийде.

Якщо у людини виникла цікава ідея та є натхнення займатися власною справою, вона повинна звернутися в центр зайнятості за місцем проживання. Крім заяви, потрібно також надати власний бізнес-план. а за цей час, коли будуть розглядатися ідеї, треб швидко зареєструвати себе як підприємець та отримати всі реєстраційні папери.

Поки не зрозуміло, як це буде працювати. Але програма фінансування не є новою. Це лише продовження відомого проекту від Міністерства соціальної політики, яке реалізувало подібну програму підтримки у співпраці з Всесвітнім банком.  І тоді вона мала значний успіх. 

Написати коментар