Імпортна політика в Україні призводить лише для загибелі власної економіки

Імпортна політика в Україні призводить лише для загибелі власної економіки

Наразі влада України розглядає можливість підвищення відсоткових ставок на оподаткування імпортної продукції. За думкою влади такі дії допоможуть наповнити бюджет держави та додатково створити сприятливі конкурентні умови для вітчизняної продукції.

Національний банк України висловив пропозицію щодо необхідності поновлення звичайного режиму оподаткування для імпортної продукції. Тобто всі ставки оподаткування будуть повернуті на довоєнний період. Але й це рішення не є кінцевим. Додатково наразі розглядають можливість окрім звичайних стандартних ставок та ввізного мита, ще впровадити в практику імпорту певні збори та комісії.

Звичайно, таке рішення могло б стати дієвим при умові, коли в державі не було б війни, а просто спостерігалася економічна криза. Наразі ж окрім війни, вітчизняний споживач вимушено відчуває не тільки дефіцит на деякі категорії товарів, але зіткнувся з проблемою шалених цін. Наприклад, черешня наразі коштує на українському ринку 250-300 грн, а малина в столиці сьогодні в супермаркеті продавалася взагалі по 1200 грн.

Виникає логічне питання, чи буде імпортер ввозити товари в Україну при умові, що держава додатково впроваджує комісії та підвищені ставки оподаткування. Питання риторичне, але відповідь очевидна.

Додатково такі санкції можуть «добити» українську економіку. Компанії, які займаються реалізацією імпортованих товарів, серед них є й достатньо великі платники податків, просто втратять змогу купувати доступну продукцію для вітчизняного споживача. Відтак сподіватися на якість покращання від таких рішень не варто. Про це вже заявили експерти. Вони звертають увагу НБУ на те, що такі дії критично вплинуть на розвиток економіки України й лише пожвавлять інфляцію на ринку.

Написати коментар