Інфляція в США побила 40-річний рекорд

фінанси

Грудень 2021 року для Сполучених Штатів Америки, як і для інших країн, зокрема України, запам’ятається швидкими темпами інфляції. Але якщо в Україні максимум було побито саме восени поточного року, зараз ситуація хоч якось стабілізувалася. То ось у США пік зростання цін спостерігається саме зараз. 

За офіційними даними, за останні 12 місяців загальний рівень цін зріс на 6,9%. З одного боку, показник не такий критичний, наприклад, у тій же Україні за два місяці лише деякі ціни піднялися на 10-20%. Але таке значення є рекордним протягом останніх 40 років. У 1982 році інфляція склала 7,2%, більше на такий рівень зростання цін не виходило.

Звичайно, значення 6,9% є усередненим. За офіційними даними, найбільше зросли ціна на харчові продукти та бензин. Саме вони вплинули на загальний рівень інфляції. Також значне зростання цін відчувається на нерухомість та автомобілі. За фактом, базовий набір товарів для населення зріс у ціні. 

Гадати щодо основних причин, які спричинили таку ситуацію, не доводиться. Основним джерелом зростання цін називають пандемію. Вона максимально впливає на виробників. І ті вимушено підвищують ціни. Інший момент: у США було ухвалено рішення про фінансову підтримку населення. Вони отримали матеріальну допомогу, отже змогли більше витрачати. Виріс попит на продукцію, на яку за різними напрямками відчувається нестача, зросли ціни. 

Позитивним моментом у цій ситуації є те, що влада реагує на такі зміни. Вони не можуть стояти осторонь, оскільки від цього також залежать їх рейтинги. І слід сказати, що Байден значно втратив свій електорат. Але його поведінка не зовсім зрозуміла і багатьма експертами піддається критиці. У п’ятницю, 10 грудня, на своєму черговому засіданні він заявив про те, що офіційні дані не зовсім коректні та точні. Президент наголосив на тому, що реальні ціни в країні нижчі та лише за останні дні спостерігається значне скорочення цін на той же бензин. А всі ці заяви – це прояви агресії зі сторони опозиції. В цілому ситуація стабільна 

Написати коментар