Інфляції перевищили прибутки за депозитами. На що сподіватися далі?

фінансові новини

Нещодавно уряд України нагадав, що в майбутньому люди можуть не сподіватися на соціальні пенсії. Тобто громадяни держави, які працюють офіційно та сплачують податки, все одно через років 20 не зможуть отримати пенсію. Це вже офіційні заяви представників Пенсійного фонду. Причин такої ситуації багато – від нестабільності економічної ситуації до старіння нації. 

Така ситуація спричинила практичну необхідність шукати альтернативні шляхи доходу. І до нещодавно стабільним варіантом пасивного заробітку були депозити. В України ставка за депозитами не сама найменша, а ще пару років тому вона становила 20%. Але наразі представник НБУ заявив, що в жовтні місяці ставки за депозитом не змогли надати додатковий дохід інвесторам. Причина – стрімка інфляція та підвищення цін на інвестиційні активи. Максимальна цінність депозиту наразі – це не прибутковість, як гадає більшість, а лише збереження коштів. 

Чи можна жити на відсотки?

Питання актуальне як для фізичних, так і юридичних осіб. Більшість вкладників цікавить питання, як ефективно вкласти гроші, щоб отримати максимальний прибуток. Чи взагалі потрібно вкладати кошти на депозит, якщо можна вкласти ресурси в інші інвестиційні активи?

Якщо чесно, ризики є завжди. Наприклад, якщо б людина вклала кошти в серпні місяці в нерухомість, то до кінця жовтня вона б змогла збільшити свій капітал на 20%. За два місяці відбулося стрімке зростання ціни. Така ситуація спостерігається не завжди, нерухомість могла б і «просісти» в ціни. А ось депозит гарантовано принесе хоча б якийсь додатковий капітал.

Наразі уряд активно впроваджує в практику функціонування НПФ – недержавних пенсійних фондів, які повинні надати можливість населенню накопичувати кошти на власну пенсію. Принцип аналогічний депозиту, але трохи інакший: кошти будуть вкладатися в різні інструменти – акції, облігації, тощо. І завдяки розумному управлінню зможуть примножити багатство людини. 

Наразі невідомо, як це буде працювати. Але уряд вже пообіцяв, що активні учасники непенсійних програм накопичення в майбутньому зможуть зменшити податкове навантаження (в розрізі сплати податку з доходів фізичних осіб) та отримають певні пільги. Залишаються тільки чекати, що буде реально впроваджено в практику.

Написати коментар