Інвестори скептично оцінюють судову владу України

Інвестори скептично оцінюють судову владу України

Будь-яка держава зацікавлена в тому, щоб залучити кошти в розвиток економіки. Україна не є виключенням. Вона активно працює в напрямку активної співпраці з іноземними та вітчизняними інвесторами. Але проблема в тому, що інвестори не дуже активно готові вкладати кошти в нашу державу. Причин тому багато, одна з яких – це судова система, яка не може захистити капітал та власність потенційного інвестора.

Влада України 2022 рік вже оголосила роком великої приватизації. До таких дій вже готують багато об’єктів державної власності. Наразі відомо про три великі підприємства, які знаходяться в пошуках інвесторів. А повний перелік такої власності, яку держава готова передати до рук приватних осіб, наразі формується.

За попередніми прогнозами уряд впродовж 2022 року зможе отримати близько 8 мільярдів грн. Але це планові показники, які будуть фактично за результатами року поки не відомо. Є багато експертів, які скептично ставляться до таких намірів. Вони вказують на те, що інвестори не готові вкладати кошти в державну власність. Власники капіталів  скептично ставляться до самої можливості отримати такі активи. Головна проблема в тому, що інвестори не довіряють судовій владі України. Справи, які пов’язані з державною приватизацією, можуть тривати декілька років в кращому випадку. Є справи, які в судовому порядку розглядаються понад 5 років. І так працює система.

Експерти зазначають той факт, що для виконання таких планів необхідно щось змінювати в усій системі, в чинному законодавстві. Інакше зазначені плани тільки й залишаться на папері, а бюджет не зможе отримати зазначені кошти. Якщо ж змінити законодавство та сам підхід до судових органів, їх роботи, то інвестори можуть змінити думку та більш активно вкладати кошти в об’єкти приватизації.

Написати коментар