Кількість безробітних, які будуть отримувати фінансову допомогу, зменшиться

Кількість безробітних, які будуть отримувати фінансову допомогу, зменшиться

Уряд заявив про те, що впродовж декількох місяців поступово будуть зменшені виплати особам, які втратили роботу. Основна причина – держава не може фінансово підтримувати таку кількість людей. Принцип нової програми в тому, що найближчим часом людина без офіційного працевлаштування не зможе відмовитися від тих пропозицій, які їй надає центр зайнятості. Перша відмова буде мати відповідні наслідки – зняття з обліку. 

Така промова не свідчить про те, що люди зовсім втратять можливість хоча б якимось чином заробити. Уряд буде залучати безробітних до громадських робіт, наприклад, відбудову понівечених міст, розчищення завалів тощо. Оскільки саме така робоча сила необхідна для держави.

Попередньо алгоритм буде виглядати таким чином: зареєстрованому офіційно безробітному будуть пропонувати певну роботу. Якщо він відмовиться, то одразу впродовж місяця йому запропонують взяти участь у громадських роботах. Якщо і тут він відмовиться, відповідно тоді його примусово буде знято з обліку.

Неможливо критично оцінювати таку пропозицію, оскільки реально сплачувати людям кошти за те, що вони не працюють і знаходяться в пошуку привабливих для них пропозицій, держава не може. Наразі не той час. Але при цьому для тих осіб, хто буде брати участь у громадських роботах, держава готова забезпечити мінімальні виплати. Держава обіцяє їм оплату на рівні 6500 грн (наразі саме такий розмір мінімальної зарплати). Правда, перевага в тому, що з такого доходу держава не утримує податок з доходів фізичних осіб. Людина на руки буде отримувати саме зазначену суму. А ось люди, що працюють на підприємстві з мінімальними окладами, фактично отримують не 6500, а з вирахуванням ще 18% податку та 1,5% військового збору.

Також представники влади нагадали людям, що при виїзді безробітного за межі держави та відсутності його в країні впродовж 30 днів, він автоматично втрачає право на отримання допомоги.

Написати коментар