Кількість великих платників податків в Україні скоротилася на 300 юридичних осіб.

фінансові новини

За 2020 рік, який був не дуже успішним для всього бізнесу як України, так і світу в цілому, кількість платників податків скоротилася. Це за офіційними даними Державної податкової інспекції. І якщо невеликі організації, які сплачують кошти в бюджет, не є системоутворюючими, то оці компанії з великими оборотами та податками для України дуже важливі. І саме кількість останніх в офіційному реєстрі зменшилася.

Загальна кількість великих платників податків, які виключені з початку 2021 року з державного реєстру платників податків, складає 290 компаній. На перший погляд, це велика цифра, оскільки бюджет не доотримав значну кількість податків. Але ситуація не така критична, оскільки перевага в тому, що з початку року реєстр поповнився 258 компаніями, які хоч б частково зможуть компенсувати втрати українського бюджету. Правда, ДПІ не деталізує інформацію щодо кожного платника податку та обсягів з їх сторони надходжень. 

Щодо тих компаній, які виключені з реєстру по багатьма причинам, то перше місце займає сфера оптової торгівлі. Загальна кількість юридичних осіб, які припинили діяльність в цій сфері, складає 10. На першому місці за кількістю новостворених компаній займає сфера енергетичної промисловості – ще + 18  організацій.

Нагадаємо, що за діючим законодавством крупним платником податків вважається та компанія, яка за результатами року отримала більше 50 мільйонів євро доходу або направили в бюджет України більше 1,5 мільйонів євро. Загальна ж частка всіх податкових надходжень в загальному об’ємі податків, які формують бюджет держави, складає 60%. 

Написати коментар