Майже 98% бізнесу в Україні відчули наслідки війни

Майже 98% бізнесу в Україні відчули наслідки війни

За результатами соціального опитування понад 98% бізнесу в Україні відчули на собі наслідки війни й втратили частину своїх прибутків. Частина ж у 2% відмітили факт того, що вони ніяких втрат не відчули та для них немає ніяких наслідків воєнного конфлікту.

Якщо аналізувати обсяги втрат, які зазнали українські компанії, то понад 37% втратили в результаті війні до 10 млн доларів. І лише 48% від опитуваних зазначили той факт, що вони втратили лише до 1 млн доларів.

Але не все так погано, як зазначають експерти та представники бізнесу. Наразі понад 47% всіх компаній змогли відновити свою роботу. При цьому відновлення складає 100%, ці компанії змогли пристосуватися до умов сьогодення та відновили виробничі потужності. Інші компанії, їх близько 50%, відновили свої виробничі потужності на 50%. Причина в тому, що є певні територіальні обмеження і тому бізнес вимушено змінює дислокацію своїх виробничих комплексів.

Щодо заробітної плати та своєчасності її виплати, то не всі підприємства можуть забезпечити повноту виплату та своєчасне її перерахування. Але в середньому по країні відсоток достатньо високий і становить 63%. Лише 13% бізнесу вимушено скоротили заробітну плату своїм співробітникам. Йдеться, зокрема, про зменшення додаткових винагород та бонусів. Є й ті підприємства, які не можуть забезпечити персонал зарплатою, а тому вони відправляють свої кадри у відпустку власним коштом.

Негативним моментом в цьому опитуванні є те, що більша частина бізнесу ніяким чином не сподівається на покращення ситуації. До 70% власників та управлінського персоналу очікують подальше погіршення. Правда, є й ті оптимісти, серед них десь 11% опитуваних, що ситуація все ж таки покращиться і бізнес до кінця року в повному обсязі зможе відновити свої потужності. Всі інші сподіваються, що ситуація якось стабілізується, але значного покращення точно очікувати не варто. Хоча б не було погіршення.

Бізнес розуміє факт того, що наразі неможливо говорити про якусь стабільність. Більшість компаній теоретично розглядають можливість значного скорочення персоналу. Позитивною ноткою може стати, що наразі вже 6% компаній зосередили свою увагу на підбір персоналу та розширення штату. Також є і ті власники бізнесу, котрі розглядають варіант значного підвищення заробітної плати для персоналу. Їх частка серед опитаних складає 23%. Правда не зрозуміло, це реальні наміри бізнесу чи просто вони таким чином відповіли на опитування.

Уряд все ж таки всіляко підтримує бізнес, надавши їм пільгові режими оподаткування, звільнивши їх від додаткових перевірок тощо. Лише завдяки середньому та малому бізнесу наразі можлива значна підтримка економіки, оскільки великі інвестори з ринку точно вийшли.

Написати коментар