Можливість для українців повернути частину сплаченого податку реальна

Можливість для українців повернути частину сплаченого податку реальна

Представники державної податкової служби нагадали українцям, що вони можуть повернути частину сплаченого податку на доходи фізичних осіб. Якщо українець офіційно працює і систематично з його доходу роботодавець сплачує податок на доходи фізичних осіб, то він має певну пільгу від держави. Про це знає лише мала частина людей, а хтось чув, але не до кінця вірить у таку можливість. А все цілком реально. 

Як це працює. Наприклад, українець протягом року щомісяця сплачує до бюджету держави 18% податку на доходи фізичних осіб. Його зарплата на місяць складає 10 тисяч гривень. Виходить, що за 1 місяць він вносить до бюджету 1800 гривень, або за рік 21 600 гривень. Якщо людина протягом року несе якісь додаткові витрати, наприклад, оплачує навчання своєї дитини, то вона може повернути собі частину цих грошей. Принцип простий: потрібно звернутися до своєї податкової інспекції за місцем проживання та надати документи, що підтверджують такі витрати. Це договір, квитанція про оплату, паспорт, свідоцтво про народження дитини тощо. Перелік усіх документів слід уточнювати на сайті податкових служб або безпосередньо в інспекції. Інспектор перевірить таку можливість і потім протягом 60 днів гроші будуть перераховано на банківську картку. Повернути можна до 18% таких витрат. 

Наприклад, у разі повернення грошей за навчання, сума залежить від вартості навчання. Якщо контракт дорівнює 20 000 гривень, то повернення становитиме 3600 гривень при зарплаті в 10 000 гривень. 

Така можливість надається при купівлі нерухомості, при оформленні іпотеки та сплаті нарахованих відсотків, оплаті екстракорпорального запліднення, навчання та інших витратах. І не варто боятися зайвий раз звернутися по свої реальні гроші. Співробітники податкової служби нагадують, що алгоритм оформлення є швидким і всі громадяни України зможуть зробити це дуже швидко. Головне – наявність всіх підтверджуючих паперів.

Написати коментар