На Всесвітньому економічному форумі надали оцінку втратам та наслідкам від пандемії до 2024 року

На Всесвітньому економічному форумі надали оцінку втратам та наслідкам від пандемії до 2024 року

Нещодавно відбувся Всесвітній економічний форум, на якому питанням номер один було обговорення економічних та інших наслідків пандемії. Оцінку надано не лише тим втратам, які фактично вже можна оцінити станом на січень 2022 року, а також тим ризикам та викликам, які відбудуться у світі до 2024 року.

Основна проблема, яка наразі існує у світі та буде породжувати ряд додаткових викликів для держав, – це доступ до вакцини, який наразі є не рівним для країн Африки, Америки та Європи. Перш за все, критична ситуація складається в державах Африки. Відсутність же такого доступу до вакцини впливає не лише на безпеку життя людей, а й на економічні можливості таких країн, їх спроможність боротися з різними викликами суспільства.

За оцінкою експертів, до 2024 року щорічно рівень ВВП в кожній країні, що розвивається, буде на 5-6% нижче, ніж планували раніше. При цьому країни розвинутого типу вже з 2022 року отримують можливість щорічно збільшувати запланований обсяг ВВП на 1% в порівнянні з тим, який планували до пандемії.

Такі умови стануть причиною для виникнення нових конфліктів та необхідності впровадження дієвих механізмів для їх вирішення. Буде посилена диференціація населення, націй, країн.

Додатково новими викликами стане глобальне та стрімке подорожчання продовольчих товарів. Вже наразі більшість країн світу побила всі історичні максимуми за ростом цін на продукцію. Немає жодних позитивних прогнозів щодо можливості пригнічення інфляційних процесів. Стрімке зростання енергоносіїв призводить до того, що собівартість продукції зростає, а деякі компанії вимушено припиняють діяльність. Як результат – експерти вже говорять про дефіцит деяких товарів на міжнародному ринку.

Написати коментар