Національний банк України запровадив штрафні санкції до 3-х фінансових компаній

В 2021 році було заявлено про те, що тепер Національний банк України більш ретельно буде слідкувати за етичною поведінкою фінансових установ. Зокрема, це стосується тих заходів та методів, які вони застосовують до своїх позичальників при настання простроченої заборгованості. І нещодавно НБУ застосував штрафні санкції до трьох фінансових установ, які все ж таки порушили встановлений регламент роботи з проблемними позичальниками. Загальна сума штрафу склала близько 460 тис. грн.
Зокрема, серед порушників зазначено компанію «Нові Кредити». Сума штрафу склала 52 тис. гривень. Це мікрофінансова організація, яка через сервіси онлайн кредитування надає населенню та підприємцям невеликі позики під великий відсоток. І при наявності першої ж проблеми застосовує не зовсім ті методи поведінки, які зафіксовані в кодексі етики. Плюс лише в тому, що скарги від населення не мають систематичного характеру, а тому НБУ застосував не такий великий штраф, як міг.
А ось стосовно ТОВ «Кредитпромінвест» ситуація протилежно інакша. Люди систематично направляють скарги щодо порушення поведінки співробітників цієї компанії. Зважаючи на всі факти та системність, НБУ вирішив застосувати максимально можливий розмір штрафу – 102 000 грн. І особливість в тому, що такий штраф виписували двічі, оскільки після першої санкції ситуація кардинально не змінилася. Таке рішення було ухвалено на нараді Національного банку України 10 листопада і вже 11 листопада ця інформація доведена до відома представників ТОВ «Кредитпромінвест».
Аналогічна ситуація спостерігається в рамках роботи фінансової компанії «Преміум актив». Вони також отримали лише за місяць два штрафи стосовно неетичної поведінки в рамках спілкування зі своїми клієнтами.
Взагалі слід сказати, що кожного місяця НБУ виявляє порушників в цьому сегменті та виписує штрафи. Але великого впливу на зміну ситуації це немає. Ті ж санкції в розмірі 102 000 грн. для великої фінансової установи, яка встановлює до 800% річних, не є великими видатками. Інших же санкцій поки НБУ в рамках такого порушення на використовує, наприклад, анулювання ліцензії та виключення з реєстру.
Найближчим часом, як прогнозують експерти, ситуація не зміниться. І головна причина – це великий попит населення на послуги мікропозик. Банки не охоче видають кредити, особливо людям з відсутнім працевлаштуванням. В рамках нестабільної економічної ситуації та карантинних обмежень люди шукають шляхи, як вирішити цю ситуацію. Вони сплачують великі відсотки та штрафи. А деякі навіть не знають, що вони можуть звернутися зі скаргою на дії свого кредитора.