Найбільші портфелі кредитів та депозитів: хто входить до списку лідерів серед банків України?

Найбільші портфелі кредитів та депозитів: хто входить до списку лідерів серед банків України?

Показник кредитного та депозитного портфеля – один з найголовніших індикаторів успішності банку, завдяки якому можливо оцінити позицію установи на вітчизняному фінансовому ринку та довіру клієнтів до такої установи. І компанія Finbalance провела своє дослідження щодо цього питання.

Як з’ясувалося,  очолює рейтинг серед банків України ПриватБанк. Він є лідером за обсягом депозитного портфеля юридичних осіб. Тобто бізнес довіряє свої заощадження саме цій фінансовій установі, попри те, що вона давно перейшла з позиції приватної організації в статус державного банку. Можливо що саме цей фактор деяким чином й надає впевненість в стабільності капіталу та певні гарантії.

ПриватБанк також очолює рейтинг й банків, у яких найбільший кредитний портфель серед фізичних осіб. І певною мірою це пояснюється тими обсягами кредитних карт, які установа в масовому порядку надає вже впродовж останніх десяти років. І навіть той факт, що на ринку вже з’явилося багато конкурентів, не спрощують наявну ситуацію. За попередньою оцінкою обсяг кредитного портфеля населення складає понад 52 млрд грн. Додатково в п’ятірку найкращих установ за цим показником увійшли такі банки як Універсал Банк, ПУМБ, Альфа-банк та Райффайзен банк. Їх кредитний портфель коливається від 20 до 25 млрд грн, що вдвічі менше кредитного портфеля ПриватБанку.

При цьому ПриватБанк не лідирує в рейтингу фінансових установ, які активно кредитують бізнес. В цьому випадку очолює рейтинг Укрексімбанк та Ощадбанк. Станом на 1 січня їх кредитний портфель становить 69 та 61 млрд грн відповідно.

Що ж стосується довіри населення до фінансових установ, то найбільше люди довіряють свої заощадження саме державним банкам. Особливо це стосується Ощадбанку, який має певну перевагу як гарант виплати депозитів. Депозитний портфель зазначеної установи складає 121,8 млрд грн. А ось ПриватБанк й тут очолює позиції в рейтингу, оскільки його депозитний портфель серед фізичних осіб складає 226 млрд грн. Але причина ситуації в іншому. Він має такі обсяги тому, що пропонував історично найвигідніші умови. 

Взагалі слід зазначити, що за всіма показниками, зокрема обсягом кредитного та депозитного портфеля серед юридичних та фізичних осіб, на ринку сформувалася певна п’ятірка установ, які певним чином монополізували ринок. Йдеться про ПриватБанк та Ощадбанк, ПУМБ, Альфа-банк та Райффайзенбанк. Лише в сегменті бізнес-кредитування в рейтинг входить й Укрексімбанк. Всі інші установи значно відстають за цим показником від зазначених компаній.

Написати коментар