Національний банк України не планує вводити додаткових обмежень на фінансовому ринку держави
Представник Національного банку України заявив про те, що наразі установа не планує вводити до фінансового ринку держави певні обмеження та додаткові санкції, надзвичайні алгоритми роботи. Таке рішення обґрунтовано реальними витратами, які Україна може понести у результаті таких дій.
Наприклад, ті рішення, які були впроваджено в практику фінансового ринку у 2014 році, мали величезні наслідки як для бізнесу та всього фінансового сегмента, так і для великого кола громадян. Тому заступник голови Національного банку України Сергій Николайчук проти адміністративних рішень, які додатково можуть обмежити діяльність ринку.
При цьому представник Національного банку України зазначив, що він не має права офіційно критикувати дії тієї влади. Він розуміє, що ситуація того часу та сьогодення кардинально відрізняється. Так, наприклад, наразі НБУ має рекордні обсяги золото-валютних запасів, він має змогу виходити на валютний ринок та стабілізувати ситуацію. Тоді у НБУ був низький рівень золото-валютних запасів, крім того, ринок лише почав висловлювати довіру до відсоткової ставки та тієї монетарної політики, яка була впроваджена на ринку. Фінансовий ринок постійно мав певні коливання, нестабільність. А тому Національному банку в той період не залишалося нічого, окрім запровадження певних адміністративних рішень.
Звичайно, певні обмеження щодо функціонування фінансового ринку були сприйняті дуже критично. Але так можливо було виграти час та розробити нові заходи щодо стабілізації ринку. Для справедливості слід відзначити, що вартість політики того часу була дуже дорогою. Майже всі учасники ринку втратили довіру до Центрального банку держави, вони повинні були працювати в тих умовах, до яких вони не звикли.
Зараз же Національний банк України разом з чинною владою провели велику роботу щодо посилення макроекономічної стабільності. НБУ готовий до будь-яких надзвичайних подій, в тому числі тих, про які постійно йде мова в ЗМІ. Тому бізнес та населення повинні заспокоїтися, ніяких обмежень та регуляторних рішень впроваджено точно не буде. Це гарантована обіцянка, яку дає НБУ.
Наприкінці своєї доповіді заступник голови НБУ прокоментував бажання влади встановити регуляторну націнку на певне коло товарів. За його словами, такі адміністративні дії та обмеження не призведуть до чогось гарного. Крім того, обмеження бізнесу у питанні націнки також не розв’яже питання різкого зростання інфляції. Зростання цін буде в будь-якому випадку. А подібні рішення лише викликають недовіру бізнесу до влади.