Названі найпопулярніші схеми шахрайства при оренді житла в Україні

Названі найпопулярніші схеми шахрайства при оренді житла в Україні

Ринок орендованого житла з кожним роком в Україні зростає. І як в кожній галузі, в цій сфері є найбільш популярні схеми шахрайства, які дають ефективні результати та негативні наслідки для простих українців. Далі саме про такі схеми.

Найперший варіант обману – це попередня оплата за огляд квартири. Тобто людина платить не за оренду, а просто за те, щоб оглянути певний об’єкт. Шахраї вказують на те, що нерухомість популярна серед людей, що на неї є певна черга. Щоб не витрачати час дарма, рієлтор хоче мати гарантію в тому, що людина зацікавлена в нерухомості. Після оплати може бути декілька варіантів. Людина все ж таки попаде на об’єкт, але їй запропонують високу вартість. Може бути й інший варіант, коли рієлтор взагалі перестане відповідати на дзвінки або реально такого житла взагалі не буде існувати на карті. 

Другий варіант обману – невідповідність ціні та фотографій. Тут також можливі різні варіанти. Наприклад, ціна буде вказана достатньо мала, а фото будуть вказувати на новий ремонт та гарне розташування. Людину навіть можуть запросити на огляд такої квартири. Після того, як гроші за оренду зазначеного житла будуть перераховані, люди просто зникнуть. За вказаною ж адресою будуть проживати вже інші орендатори. 

Третій варіант – це дострокове виселення жильців з квартири. Причин безліч – від поламаних меблів до брудного помешкання. Фактично, людей виселять на двір, але ніхто внесок повертати не буде. Буде довгострокове припинення дії договору за порушення умов його виконання. Щоб уникнути такої ситуації рекомендується при поселенні фотографувати всі об’єкти, також додатково вказувати всі дефекти меблів та стін, технічний стан приміщення у договорі. Інакше доказати провину другої сторони буде неможливо.

Звичайно, можна побажати вибрати перевіреного рієлтора та велике агентство. Але кращий варіант – максимально самостійно долучитися до перевірки. Наприклад, провести аналіз цін на подібні об’єкти, перевірити, чи існує реально вказана адреса на карті, чи відповідають вказані дані дійсності. Легко перевіряються представлені фото квартир і через пошукові системі. Якщо знайдете щось подібне в інтернеті, яке застосовується до опису зовсім іншого об’єкту, то точно відмовляйтесь від такої пропозиції.

Написати коментар