НБУ зобов’язав ПриватБанк та Ощадбанк заплатити штраф за порушення фінмоніторингу

НБУ зобов’язав ПриватБанк та Ощадбанк заплатити штраф за порушення фінмоніторингу

Національний банк України провів планову перевірку банків щодо дотримання вимог, які передбачені новими правилами контролю щодо протидії відмиванню доходів. Зокрема, було вивчено умови, в яких банки проводять фінансовий моніторинг щодо сумнівних операцій та певних публічних клієнтів. В результаті виявлених порушень до деяких банків, серед яких є дві державні установи – ПриватБанк та Ощадбанк – було застосовано штрафні санкції.

Представники НБУ відзначили, що ПриватБанк системно порушував норми чинного законодавства. Йдеться про те, що банк не застосовував необхідні контрольні заходи щодо перевірки окремих операцій клієнтів та осіб з ним пов’язаними.  Співробітники фінансової установи не коректно й не зовсім точно оцінювали ризики, тим самим сприяючи легалізації тіньової економіки. Центробанк України відзначив той факт, що ПриватБанк системно ігнорує правила фінмоніторингу та систематично надає до НБУ звіті з великою кількістю помилок. В результаті перевірки також виявлено системні факти порушення валютного законодавства.

За підсумками проведеної перевірки до Приватбанка застосована адміністративна відповідальність. Сума штрафу складає 600 000 грн. Зокрема, 400 000 грн було отримано за порушення норм фінансового моніторингу та 200 000 грн – за порушення правил валютного обігу в результаті діяльності окремих клієнтів банку.

Але цікавим фактом залишається те, що в результаті перевірки подібні факти було виявлено й в Ощадбанку. Але до цієї фінансової установи подібні штрафні санкції застосовані не були. Банк отримав лише письмове попередження про необхідність оперативного усунення цих помилок. В іншому випадку до банку все ж таки буде застосована адміністративна відповідальність.

Єдиним банком серед приватних фінансових установ, до якого були застосовані відповідні санкції щодо сприяння легалізації тіньової економіки та не зовсім коректного фінансового моніторингу, став Полікомбанк. Сума штрафу склала понад 230 000 грн.

Додатково Національний банк України провів перевірки й небанківських фінансових установ. До деяких з них було застосована адміністративна відповідальність. Правда сума штрафу коливалася від 17 000 до 150 000 грн.

Написати коментар