«Ні» податковим змінам в Україні

«Ні» податковим змінам в Україні

Якщо згадати передвиборчу кампанію нинішнього Президента України Володимира Зеленського, то він обіцяв, що податок на прибуток підприємства як такий буде скасовано. Натомість у практику пропонувалося запровадити так званий податок на виведений капітал. Суть цього нововведення полягає в тому, що базою оподаткування служив би не прибуток компанії, тобто не різниця доходів та витрат. Податок нараховувався виключно з тих дивідендів, які компанія нараховує своїм акціонерам (обіцяли враховувати інші платежі, прирівняні до дивідендів).

Але днями підписано новий Меморандум із Міжнародним валютним фондом. І у рамках податкових змін тут передбачено вето. Ніхто не буде скасовувати податок на прибуток компаній, так само як і розширювати перелік податкових режимів. Останні місяці, наприклад, активно обговорювалося питання про скасування частини груп, які можуть використовувати спрощену схему оподаткування. Також розглядали питання щодо того, що критерії застосування спрощенки будуть переглянуті. Але у 2022 році цього також не буде. Жодних змін у сфері оподаткування у Меморандумі немає.

Також бізнесу не варто розраховувати на нові пільги та преференції у сфері податків. Міжнародний валютний фонд зобов’язує Україну у найближчі 3-5 років не приймати нових пільг навіть на регіональному рівні. Все має залишитись на такому ж рівні, як і раніше. Додатково необхідно посилити контроль за підприємцями та юридичними особами, які застосовують спрощений режим. Потрібно ліквідувати всі механізми, що сприяють оптимізації роботи та відмиванню грошей.

В результаті всі спроби покращити сферу оподаткування та захистити малий бізнес в умовах пандемії зійшли нанівець. Введені заборони свідчать, що жодних змін найближчим часом чекати не варто.

Написати коментар