Нова співпраця з МФО – а що далі?

фінансові новини 2021

За офіційними даними, переговори щодо надання нового кредиту від Міжнародного валютного фонду для України завершилися позитивно. Наразі держава має змогу отримати більш ніж 700 мільйонів доларів на розвиток програми stand-by. Сутність програми полягає в підтримці держави та стимулюванні її розвитку.

«Stand-by» – спеціальний напрямок роботи МФО, який направлений на підтримку держав щодо економічного, фінансового та банківського розвитку. Вперше цю програму затвердили саме для України ще в 2020 році, влітку. Тоді планувалося в рамках фінансування надати загальний кредит в сумі 5 млрд. дол. І держава змогла одразу отримати перший транш у розмірі 2 млрд. дол.

До коли ця програма повинна були працювати не зовсім зрозуміло, але вже в 2021 році влада України звернулася до МФО с проханням подовжити термін її дії до 2022 року. Причина – не стабільність світової та української економіки в рамках пандемії. 

Представники МФО відреагували на такий запит та впродовж жовтня місяця з офіційним візитом перебували в Україні. І хоча рішення щодо надання другого траншу кредиту  повинна була прийняти Рада МФО, було відзначено, що представникам робочої групи та уряду країни все ж-таки вдалося досягти домовленостей. Але питання щодо того, що ж входить в ці домовленості, поки залишається закритим. Його для загалу не оприлюднювали.

Сама програма «Stand-by» направлена на стабілізацію економіки України та нівелювання тих наслідків, які спричинені в державі пандемією, особливо у сфері охорони здоров’я.  Додатково фінансування дає змогу покращити фінансову стабільність в державі та підвищити її макроекономічні показники, зокрема сприяючи поліпшенню інвестиційного клімату в Україні. 

В розмові з представником МФО Владкової-Голлар було відзначено, що другий транш кредиту буде направлено на розвиток податкової сфери в державі та захист представників малого бізнесу, окремих домогосподарств, які постраждали від пандемічних обмежень. Також в переліку напрямків, на які Україна може направляти кошти, значиться стабілізація банківського сектору та боротьба з корупцією. 

Написати коментар