Нові податки для українців: доведеться заплатити 18% вартості нерухомості чи авто

Нові податки для українців: доведеться заплатити 18% вартості нерухомості чи авто

Влада виступила з офіційною заявою про можливе впровадження у практику нових податків та зборів. При цьому нововведення торкнеться не бізнесу, а пересічних громадян. Прийдеться заплатити близько 18% податку з доходів фізичних осіб при купівлі нерухомості та транспортного засобу.

 Виникає цілком резонне питання, чому громадянин України, який справно сплачує податки (податок з доходів фізичних осіб), має ще платити додаткові 18% за угоду купівлі-продажу. На це запитання відповів Данило Гетьманець, який обіймає посаду голови Комітету з фінансів.

Він зазначив, що таке нововведення торкнеться не всіх українців. І, звичайно, якщо людина справно сплачує податки, офіційно працює та декларує інші джерела надходження, то ніхто не змусить її заплатити до бюджету ще. Це абсолютно неправомірно та не чесно. Нововведення торкнеться лише тих людей, які не зможуть пояснити джерело отримання таких коштів. Саме такі прецеденти викличуть пильну увагу податкових органів.

Зазначимо, що такі законопроекти лише продовжують загальну концепцію сучасної влади. За їхніми заявами вони хочуть вивести економіку з тіні. Адже більшість працездатного населення нині приховують свої реальні прибутки. До 10 мільйонів гривень чистого доходу перебувають у тіні (в розрізі звичайного населення).

За заявами Гетьманця, людям дали шанс задекларувати свої доходи. Наприклад, взявши участь у податковій амністії. Якщо ж людина й надалі продовжує приховувати свої заробітки та додаткові джерела доходу, то держава піде іншим шляхом. Таким особам або обмежать потенційну можливість витрачати такі гроші, і їм тоді доведеться постійно приховуватися, чи все-таки потрібно буде сплатити податок. Ставка 18% – це стандартна ставка податку для доходів фізичних осіб. Її платять усі, хто офіційно отримують доходи. І ті, хто приховують свої прибутки, за угоди купівлі-продажу заплатять стільки ж.

Написати коментар