Нові правила отримання трудових книжок для робітників України під час війни

Нові правила отримання трудових книжок для робітників України під час війни

Отримання трудової книжки у мирний час дозволено лише при умові розірвання трудових відносин. Тобто людина отримує на руки документ при умові, що вона звільнена. Такі правила діють вже декілька десятиліть. Але в воєнний час уряд спростив умови отримання свого документа.

Відтепер з 1 червня поточного року українці можуть за власною вимогою до роботодавця отримати трудову книжку без припинення трудових відносин. Наприклад, наразі підприємство не працює та відправило своїх працівників у простій Співробітник такої установи має законне право отримати трудову книжку без факту свого звільнення.

Звичайно, такий дозвіл є обґрунтованим за умови, коли багато людей швидко покинули свої домівки та зосталися без грошей для існування. Оскільки їх трудові книжки залишилися у роботодавців, то наразі вони не мають навіть змоги офіційно працевлаштуватися. 

Алгоритм дій пояснило Міністерство юстиції України. Відтак людина повинна звернутися письмово до свого роботодавця та у довільній формі попрохати видати трудову книжку. Головне – у заяві пояснити основну причину, для чого потрібен документ. Додатково робітник повинен поставити свій підпис у спеціально створеному журналі. В ньому будуть фіксуватися факти видачі та отримання трудових книжок у воєнний час співробітниками компанії.

Гарантії юридичного захисту передбачені не лише для робітників. Вони зафіксовані на юридичному рівні для роботодавців. Після видачі трудової книжки на руки співробітнику роботодавець не несе відповідальності за її збереження. Додатково роботодавці отримали змогу самостійно приймати рішення про видачу трудових книжок. Ця функція доступна лише при умові, що підприємство знаходиться на території, де проходять бойові дії. 

Такі умови видачі та зберігання трудових книжок передбачено для того, щоб захистити самих людей. Оскільки в період бойових дій завжди існує ризик руйнування будівлі, втрати зв’язку з роботодавцем. І в такому випадку при втраті трудової книжки у людини виникнуть великі проблеми з відновленням необхідних даних.

Написати коментар