Нові рекорди у сфері споживчого кредитування у період «чорної» п’ятниці

Нові рекорди у сфері споживчого кредитування у період «чорної» п'ятниці

Усім чудово відомо, що так звана «чорна» п’ятниця – це лише умовний старт періоду активних продажів. Фактично починається період передноворічних розпродажів з 22 листопада. І перший тиждень – до 29 листопада визнаний одним із найактивніших у сфері продажів. З одного боку, великі виробники пропонують реальні знижки та не піднімають вартість товару перед новорічним ажіотажем. З іншого боку, грає і психологічний аспект, коли люди готові купувати все за найкращою ціною.

Так ось один із найбільших банків України – ПУМБ офіційно заявив про те, що станом на кінець листопада банк побив усі рекорди щодо оформлених кредитів у «чорну» п’ятницю. Банк заявив про рекордні 2 мільйони кредитних угод, які були здійснені їхніми клієнтами. Хтось оформляв кредитки та активно їх використав для оплати товарів, хтось підключав функцію розстрочення або оформляв у роздрібних мережах споживчий кредит.

Аналіз банку показав, що цього року споживачі більш охоче та впевнено купували різні товари та послуги. Щоправда, багато операцій здійснювалися не за власні ресурси, а кошти банку, тобто за рахунок кредитів. Приріст фактично оформлених кредитів у 2021 році за підсумками періоду продажу, що закрився наприкінці листопада, становив 63%. Загальна кількість кредитів у роздрібних точках становила 27,3 тисяч. У грошовому еквіваленті це майже 460 мільйонів гривень.

Тенденції цього року і в тому, що люди віддавали перевагу саме товарним, а не споживчим кредитам. Це означає, що населення неохоче брало гроші на руки. Воно користувалося спеціальними сервісами кредитування, підключеними до офіційних сайтів магазину. Також лише за один тиждень листопада з 22 по 29 листопада було оформлено близько 19 000 нових кредитних карток. І це також величезна цифра.

У загальному обсязі ПУМБ цього року побив свій попередній рекорд 1 мільярд гривень (загальна величина всіх кредитних продуктів, оформлених за період чорної п’ятниці). Наразі ця цифра склала 1,9 мільярда гривень. І експерти вважають, що це свідчить про позитивну тенденцію. Отже, банки навчилися пропонувати гідні продукти з вигідними умовами. Хоча варто зазначити, що відсоткові ставки у ПУМБ не найнижчі і на ринку є маса кредитів та пропозицій із нижчими ставками, комісіями.

Написати коментар