Новий директор Філіп Морріс Україна про український бізнес, контрабанду та акциз

Новий директор Філіп Морріс Україна про український бізнес, контрабанду та акциз

Нещодавно новим генеральним директором компанії Філіп Морріс Україна став Максим Барабаш. Він прокоментував деякі законодавчі обмеження, можливості подальшого зросту та проблеми, з котрими кожного дня стикається бізнес України.

Зокрема, він зазначив, що він підтримує ініціативу влади підвищити якість тютюнових виробів. Це європейська практика, яку обов’язково потрібно впроваджувати в Україну. Генеральний директор зазначив, що компанія готова підтримати будь-які нові обмеження та посилення контролю щодо споживання такої продукції. Але складність в тому, що треба розв’язувати іншу проблему – нелегальний сектор бізнесу. Якщо навіть великі виробники готові до правил держави, то чому влада не робить все для створення оптимальних умов праці.

Наприклад, наразі вартість однієї пачки сигарет складає 50 грн. Сюди входить 30 грн акцизу, 10 грн – інші податки, залишок в 10 грн – це вже вартість самої продукції. Так ось вартість пачки сигарет, яку продають нелегальним шляхом, складає 25-30 грн. Риторичне питання стосовно того, який товар обере споживач.  Наразі питома вага нелегального ринку перевищує 20 % від усього ринку. Це катастрофічна цифра, оскільки за один рік такої ситуації держава недоотримує 15 млн грн.

Новий директор вказує на той факт, що влада не зовсім ефективно працює з цим ринком. Всі чомусь вважають, що нелегальні цигарки – це результат контрабанди. Але це не зовсім так. Більшість такої продукції виробляється в Україні, а не за її межами. Періодично проводяться рейди, перевірки, які не дають потрібного результату. І це зрозуміло. Потрібно боротися не з самим результатом, а з його причиною. Бізнес наразі готовий вкладати кошти в модернізацію виробництва, він навіть готовий працювати у встановлених обмеженнях, але він не бачить сенсу все це реалізовувати при повній бездіяльності органів контролю.

Максим Барабаш попрохав владу знизити темпи зростання акцизу. Ніхто не каже про зменшення ставок, але не треба хоча б його підвищувати. В іншому випадку на ринку залишаться лише нелегальні продавці та виробники, які зовсім не платять податки та при цьому отримують шалену норму прибутку.

Написати коментар