План щодо відновлення України готує понад 2500 експертів

План щодо відновлення України готує понад 2500 експертів

Перший нормативний документ, який регламентує відновлення України, був підписаний ще у квітні поточного року. Тоді була створена Національна рада з відновлення України після наслідків війни України з РФ. До цієї комісії, звичайно, входять представники уряду, а також провідні економісти, податківці, банкірі тощо.

Правда, експерти наразі зазначають, що є певна проблема. До Ради увійшли представники бізнесу та науковці, які мають право надавати певні пропозиції, але всі вони мають лише рекомендаційний характер. Остаточне рішення все одно за чинним урядом. 

З головних проблем, на які вказує навіть чинний прем’єр-міністр України, треба відзначити велику кількість людей, які входять до робочої групи. Денис Шмигаль зазначає, що краще було зібрати 10-15 людей, які б вже змогли обговорювати кожний пункт відновлення. А так коло людей у 2500 осіб немає фізичної можливості обговорювати кожен пункт. Відповідно багато ініціатив просто фіксуються та вносяться до Плану, а потім вже після його презентації будуть реалізовані кроки щодо його коригування. 

Нацрада спочатку була створена як тимчасовий виконавчий орган, який повинен був існувати не більше 2-3 місяців. Оскільки війна продовжується і всі прогнозують довгостроковий її характер, то прийнято рішення подовжити дію цього органу на невизначений період.

На даний час всі пропозиції та напрацювання формують в єдиний документ. Більше пропозиції не приймаються. Після того, як буде сформовано єдиний документ відновлення, його розгляне Президент України Володимир Зеленський. Після його розгляду План відновлення буде надано на розгляд до Кабінету Міністрів та Верховної Ради України, де він має пройти певні законодавчі етапи розгляду та затвердження. За планом цей вже прийнятий документ буде представлено у Швейцарії 4-5 червня. 

Написати коментар