Податкова інспекція відтепер може самостійно стягувати заборгованість за  податками

Податкова інспекція відтепер може самостійно стягувати заборгованість за  податками

Нещодавно в чинний Податковий Кодекс України внесли відповідні зміни. Тепер керівництво податкової інспекції наділено певними повноваженнями, які надають змогу без рішення суду самостійно стягувати заборгованість з платника податків. Правда така можливість передбачена при умові, що заборгованість ця має податковий характер.

Таким чином фізична чи юридична особа, стосовно якої існує борг перед бюджетом, може в певний момент залишитися без грошей. Права у податкових органів з’являються при умові, що подібні зобов’язання задекларовані платником податків самостійно. Вони є узгодженими та не потребують додаткового розгляду. При цьому не важливо, яка сума боргу нарахована платнику. Керівники чи уповноважена особа мають змогу стягнути подібну суму в будь-якому випадку. Але є певне уточнення: стягнути у примусовому порядку борг податкова інспекція має право при умові, що він не сплачений впродовж 90 календарних днів після настання граничного терміну сплати.

І тут є дуже важливий момент, який потрібно знати саме громадянам України та юридичним особам. Якщо платник податку самостійно декларує дохід та податкове зобов’язання, а потім його не сплачує, то податківці мають змогу стягнути борг. Якщо ж таке зобов’язання нараховане шляхом камеральної перевірки чи інших заходів контролю, то такої змоги у керівників податкової інспекції точно немає. Відповідно це ж стосується й тих нарахувань, які здійснені на базі виявлених порушень. Донарахування за податками можливо стягнути з юридичною чи фізичної особи лише за рішенням суду. Алгоритм не змінився у порівнянні з минулим алгоритмом стягнення податків.

В контексті цього питання податківці нагадують, що українці мають змогу наразі оформити податкову компенсацію за податком з доходів фізичних осіб, яка виникає на основі вимушених видатків за 2021 рік. Головне скористатися такою можливістю впродовж 2022 році. Якщо особа не користується такою можливістю, то право автоматично буде ліквідовано.

Написати коментар