Податкова реформа 2022 року: що вже відомо

фінансові новини

Даніїл Гетьманець, який обіймає посаду Голови комітету Верховної ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, виступив з офіційною заявою, назвавши 2022 рік роком великої податкової реформи.

Він зазначив, що в наступному році слід очікувати на значне реформування зазначеної галузі. Зокрема, увагу буде зосереджено на прямих податках. Це буде стосуватися як юридичних осіб, тобто бізнесу, так і громадян України, які безпосередньо є платниками податку з доходів фізичних осіб.

Звичайно, більшість людей цікавить питання про те, а чи зменшать відсоткову ставку за податком з доходів фізичних осіб, так званий ПДФО. Наразі з 10 000 грн заробітної плати кожна людина, що працює, сплачує 1800 гривень податку, тобто на руки вона отримує саме 8 200 грн. Така ситуація не влаштовує більшість людей, особливо в умовах, коли мова йде про реформування пенсійної галузі. Наприклад, якщо раніше було стимулом працювати офіційно та сплачувати податки шляхом того, що в майбутньому вони отримують пенсії, то наразі такий стимул вже відсутній. В майбутньому влада планує перейти саме на недержавну пенсійну систему.

Так ось Гетьманець зазначив, що вони планують зменшити відсоток за цим податком, правда без уточнення до якого рівня. Раніше з’являлася не офіційна інформація про те, що це може бути 15, а то й 13%.

Стосовно єдиного соціального внеску, то його розмір також буде зменшено. Наразі він становить 22%. Такі видатки сплачує не працівник, а роботодавець. І саме тому бізнес зацікавлений в тому, щоб відсоток такого ЄСВ було зменшено. В засобах масової інформації називали відсоток 18. Але це також інформація, яка буде уточнюватися та підтверджуватися розрахунками.

Незрозумілим є відповідь стосовно запровадження податку на виведений капітал. Спочатку влада активно обговорювала можливість запровадження такого платежу для бізнесу. Але потім, після підписання Меморандуму з Міжнародним валютним фондом, від цієї ідеї відмовилися. Причина – МВФ готовий був перерахувати транш та продовжити співпрацю лише при умові відмови від таких намірів. 

Наразі влада заявляє про те, що вона розглядає комбінований формат, який буде нагадувати польський варіант сплати податку на виведений капітал. Але яким чином його буде удосконалено, поки не відомо. Напевно, все ж таки такий податок буде застосовано на практиці, але при умові, що сплачувати його буде лише обмежене коло платників податків. 

Нагадаємо, що головна мета такого податку в тому, що він сплачується не з розміру чистого прибутку, а з розміру нарахованих дивідендів, які сплачуються акціонерам, в тому числі й іноземцям.

Написати коментар