Повне знецінення російських активів: в чому причина?

Повне знецінення російських активів: в чому причина?

Нещодавно уряд Російської Федерації заявив про неможливість ведення подальших переговорів з НАТО. Причини, які спричиняють таку ситуацію, російською владою озвучені не були. А тому індекс на Московській біржі впав нижче 3700 пунктів, що є достатньо невтішним результатом саме для економіки та фінансового сектору Росії. Лише за день національна валюта країни впала на декілька значень, створивши паніку на валютному ринку.

Додатково на такі офіційні заяви відреагували й світові експерти. Багато міжнародних аналітичних агенцій заявляють про те, що зовнішні інвестиції в економіку РФ в поточному році якщо не припиняться, так точно значно зменшаться. Росія може взагалі залишитися без додаткових інвестиційних ресурсів. Самостійно ж забезпечити розвиток народного господарства за власний кошт та внутрішні інвестиції вона точно не зможе. 

Оскільки Росія заявила про неможливість подальших переговорів стосовно України та гарантування деяким територіям безпеки, то США також не залишилися осторонь. Вони заявили про те, що додатково точно будуть введені штрафні санкції. Якими вони будуть та чи будуть взагалі, поки невідомо. Оскільки деякі експерти дотримуються протилежної думки: вони вважають, що з урахуванням цін на енергоносії та енергетичну кризу в Європі, багато європейських країн можуть піти іншим шляхом. Вони максимально ефективно розпочнуть співпрацю з Росією, не дотримуючись інтересів в цьому конфлікті саме України.

Поки ж міжнародні інвестиційні компанії обрали режим очікування. Вони не мають змоги категорично заявляти про те, що вони не будуть вкладати кошти в російські активи. Але на фоні загострення конфлікту та певної невизначеності не ризикують реалізовувати якісь кроки. 

Написати коментар