Про що свідчить офіційний звіт НБУ

Про що свідчить офіційний звіт НБУ

Національний банк України вже підготував щорічний звіт щодо особливостей розвитку фінансового сектору в Україні. Згідно з цим документом в державі не все так погано, як думають аналітики та населення, а деякі сфери діяльності значно підвищили темпи зростання та показали гарну динаміку.

Головний плюс для фінансового сектору за думкою НБУ – це зростання кредитному портфелю, при цьому така тенденція спостерігається як серед населення, так і корпоративного сектору. Гарні показники показує іпотечне кредитування, зокрема, зростання за рік + 57%, що в більшості обумовлене запуском програми «Іпотека під 7%».

Але якщо подивитися з іншого боку, то зростання кредитного портфеля серед фізичних осіб свідчить про те, що люди не мають достатньої фінансової змоги, щоб забезпечити придбання необхідних товарів. Вони використовують запозичені кошти, а не власні. При цьому критерії щодо відбору позичальників серед корпоративного сектору точно стали жорсткіші. Банки кредитують тільки ліквідний та рентабельний бізнес. 

Національний банк України у своєму звіті також наголосив на тому, що 2022 рік може стати переломним для банківського сектору. Головна причина – це запровадження нових регуляторних заходів, в тому числі шляхом збільшення мінімального розміру власного капіталу. І для деяких фінансових установ це може бути критичним заходом.

Також НБУ наголосив на тому, що в поточному році декілька разів підвищувалася облікова ставка. Регулятор прогнозує, що в наступному році такі тенденції продовжаться, що спричинить підвищення відсоткових ставок за споживчими кредитами та депозитами. Наразі НБУ повинен стимулювати людей та бізнес накопичувати кошти та не спричиняти інфляцію, а не надавати легкий доступ до грошей.

В цілому НБУ оцінює поточний рік як достатньо вдалий та стабільний, особливо за умови тих ситуацій, які існують на світовому фінансовому ринку в еру пандемії. 

Написати коментар