Про яку зарплату мріють українці: результати опитування

Про яку зарплату мріють українці: результати опитування

В Україні було проведено соціальне опитування, яке на меті ставило виявлення реальних потреб громадян та їх бажань щодо омріяного розміру заробітної плати. Як виявилось, середньостатистичний українець мріє отримувати близько 25 000 грн. Цієї суми буде достатньо для задоволення своїх потреб.

Звичайно, в різних містах такий розмір бажаного доходу різниться. Наприклад, найбільший рівень зарплат бажають отримувати в Києві. Там люди заявили про те, що прийнятний розмір оплати праці для них – це 35 000 грн. Така сума дозволить не лише задовольняти базові потреби, наприклад, в їжі чи одежі, але додатково й створювати якусь фінансову подушку безпеки. А саме це є проблемою для українців, які в більшості своїй не можуть створити накопичення, придбати власне нерухоме майно чи транспортний засіб.

На розмір доходу значно вплинув гендерний фактор. Наприклад, жінки називали бажаний розмір доходу на 15-25% нижчий, ніж безпосередньо чоловіки. Так представниці прекрасної половини людства вказували на 25 000 грн, коли чоловіки зазначали 30 000 грн.

Цікавий факт, що значної різниці в тому, який дохід прагнули отримувати люди з різних регіонів України, немає. Так східні та західні регіони однаково вказували на 25 000 грн. Аналогічна ситуація з південними та північними регіонами. Лише центральні регіони, зокрема Київ, характеризувалися підвищеними вимогами до доходу.

Проблема не в тому, що всі прагнуть 25 000 грн у всіх куточках України. А в тому, що більшість бюджетних співробітників отримують мінімальну оплату праці в розмірі 6500 грн до того, як вирахують ще податки. Середній рівень доходу українців також менший, зазначеної цифри. Він коливається в розмірі 13-14 тис. грн. Рівень же доходу, який міг задовольнити базові потреби та створити прийнятні для життя умови, вдвічі більший від середньої зарплати. 

Написати коментар