Прогнози щодо дефолту України зросли на 20%

дефолт в Україні

Сьогодні кредитні свопи по Україні досягли максимуму за останні місяці і дорівнювали 505 пунктів. Це майже +20% порівняно з аналогічними значеннями у попередньому місяці. І це прямий покажчик того, що Україна таки перебуває на межі дефолту. Або принаймні думка експертів щодо такої події в Україні значно погіршилася. 

Нагадаємо, що своп – це страховка від настання страхового випадку. Якщо зростає такий своп, то зростає і сама ймовірність настання такої події. Все дуже просто. Наприклад, ще 10 листопада цього місяця такий своп становив лише 400 пунктів. І таке зростання лише за кілька днів говорить про катастрофічну ситуацію. 

Плюс у цій ситуації лише в тому, що зараз усі прогнози вибудовані на одній події, яка вплинула на різке підвищення показника. Прецедентом стало блокування виплат із зелених облігацій для групи ДПЕК. Влада ухвалила рішення, що відповідна виплата має бути заблокована, поки що на рахунках Ощадбанку. Чому і як довго, жодних пояснень надано не було. З економічного погляду, все логічно. Якщо держава не може виконати своїх зобов’язань перед третіми особами, отже, вона не має для цього можливості. Немає грошей, отже дефолт. Але з іншого боку, з усіх інших облігацій внутрішньої позики Україна виконала свої зобов’язання. Обмеження стосуються лише «зелених» облігацій. Причини конфлікту, який може мати місце, не розголошуються. Що спричинило реальну причину такої ситуації не ясно, але такий прогноз для України є негативним дзвіночком. Необхідно виправляти ситуацію, щоб підвищувати свій міжнародний рейтинг та залучати інвесторів.

Написати коментар